משחקים באש: חיילי הפלוגה המסייעת בגדוד שמשון של חטיבת כפיר העלו לאתר שיתוף הסרטים יו-טיוב מספר סרטונים, בהם נראים חיילים מבעירים אש בסמוך לישבנים של חבריהם לפלוגה - בזמן שהם ישנים.

בסרטונים שהעלו החיילים נראה אחד מהם מחזיק תרסיס דאודורנט ביד אחת ומצית ביד השנייה. החייל מצולם כשהוא מתיז את הדאודורנט, חומר דליק מאוד, לעבר ישבנו של חברו הישן - ובו זמנית מצית אש. האש והתרסיס הופכים תוך שניות למעין מבער מאולתר.

בתגובה פורצת להבה גדולה על המדים של החייל. אחד החיילים ביצע את ה"תעלול" מספר פעמים כשחבריו לחדר צוחקים, ובכך מעודדים אותו להמשיך. בסרטון נראה החייל הישן נע בחוסר נוחות ונוגע בגבו התחתון. בסרטון אחר, החייל קפץ ממיטתו ברגע שהאש נוגעת בו.

דובר צה"ל: "אירועים חמורים, קשים וחסרי אחריות"

מדובר במשחק מסוכן שעלול להסתיים באסון, שכן המדים של החייל והמזרון עליו הוא ישן עלולים להתלקח ולגרום לו לכוויות חמורות. גם החייל שמבעיר את האש עלול להיפגע ומאחר ואסור להחזיק מיכל של דאודורנט בקרבה לאש מחשש שיתפוצץ.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לידיעה: "האירועים כפי שמובאים בסרטונים החמורים, קשים וחסרי אחריות העלולים לגרום לפגיעות גוף משמעותיות. צה"ל רואה בחומרה את התנהגות החיילים - עם זיהויים יטופלו במלוא חומרת הדין".