שירת ההמנון הפלסטיני באוניברסיטה. ארכיון (צילום: פוראת נאסר)
שירת ההמנון הפלסטיני באוניברסיטה. ארכיון | צילום: פוראת נאסר

אי הכרה במדינת ישראל בין כתליו של מוסד אקדמי רשמי: כרוזים שהופצו באוניברסיטת חיפה מטעם מפלגת חד"ש אינם מכירים במדינת ישראל כמדינתו של העם היהודי ואף מכנים את הישראלים פולשים וכובשים. הכרוזים מזמינים את הסטודנטים לאירוע שיערך היום, שבמהלכו יוקראו קטעים בגנות המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכרוזים שהופצו וחולקו לסטודנטים ברחבי האוניברסיטה נכתב: "חד"ש סטודנטים מזמינה אתכם לפעילות סוף שנת הלימודים. האירוע בא באותה העת של ציון יום הכיבוש הישראלי לגבולות ה-4 ליוני 1967 כדי לחדש שוב את עידן מסמך ה-6 ליוני, שקובע שהפלסטינים הם ילידי הארץ ושאין להם מולדת אחרת".

הכרוז שהופץ באוניברסיטה (צילום: המייל האדום)
הכרוז שהופץ באוניברסיטה | צילום: המייל האדום

באירוע המדובר, שדיקן האוניברסיטה אישר את קיומו, יהיה גם חלק אמנותי שיכלול הקראה של שיריהם של משוררים ערבים. אחד מהשירים שיוקראו, ושיוצא בחריפות כנגד ישראל ומכנה אותה גזלנית ופולשת - צורף אף הוא לכרוז המזמין לאירוע: "יבוא אותו יום בו אחזיק בגיטרה שלי ואשיר, מעל הדרכים בעיריי וכפריי, אשיר לאדם החופשי מכל הגזלנים, מכל הכובשים והפולשים לעם החופשי מפחד ההווה והעתיד ודאגות העולם והדת".

מאוניברסיטת חיפה נמסר בתגובה לדברים: "אוניברסיטת חיפה מסתייגת ומגנה את תוכנו של הכרוז. העובדה שאנו מאשרים כרוז, אינה אומרת שאנו מסכימים עם תוכנו. לאחר בדיקה משפטית, אין להנהלת האוניברסיטה שום כלי חוקי לאסור את הפצתו".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.