תאונת דרכים קטלנית, ארכיון (צילום: חדשות 2)
תאונת דרכים, ארכיון | צילום: חדשות 2

תאונת דרכים קטלנית בצומת נגבה גבתה את חייה של רוז קסנטיני, פעוטה בת שנתיים מאשקלון.

בשעות הצהריים סטה מנתיבו ג'יפ בעל לוחיות רישוי דיפלומטיו שנסע לכיוון אשקלון והתנגש בעוצמה במכונית מסוג מאזדה שנסעה בכיוון הנגדי. ברכב היו באותה השעה בני משפחת קסנטיני מאשקלון: אם ושלושת ילדיה, ביניהם רוז בת השנתיים.

צוותי כיבוי ומד"א שהגיעו למקום מצאו את הפעוטה ואמה לכודות במכוניתן. הפעוטה פונתה במצב בעזרת מסוק צבאי לבית החולים קפלן ברחובות במצב אנוש, אך שם נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותה. האם פונתה במצב קשה לבית החולים תל השומר.

"מדובר בתאונה קשה ביותר", אמר לחדשות 2 באינטנט דובר כיבוי האש באזור לכיש, משה הבר. "קיבלנו דיווח על התאונה, בה שני כלי רכב התנגשו והועפו לשני צידי הכביש. הכבאים ניסרו את הרכב כדי להוציא לכודה". שלושה בני אדם נוספים שהיו מעורבים בתאונה נפצעו קל.

אתמול: הרוג ו-19 פצועים בתאונה בשומרון

אדם אחד נהרג , ו-19 נפצעו בתאונת דרכים בין משאית למכונית פרטית בצומת גיתי שבשומרון. התאונה התרחשה בסמוך לשעה 12:30 בין היישוב ברקן לאריאל. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי משאית פלסטינית שנסעה ממזרח למערב לא צייתה, על פי החשד, לרמזור אדום בצומת ופגעה באוטובוס פלסטיני שנסע לכיוון אריאל.

למקום הגיעו כוחות משטרה גדולים ממחוז ש"י וצוותי מד"א ממרחב ירקון שהעניקו לפצועים טיפול ראשוני בשטח, ובהמשך העבירו אותם לבית החולים בלינסון. "מדובר בתאונה בין אוטובוס למשאית ליד הישוב ברקן בה נפצעו כ-20 בני אדם בדרגות פציעה שונות", סיפר מנהל מד"א מרחב ירקון, אלון פרידמן שהגיע למקום לחדשות 2 באינטרנט.

"אמבולנסים של מד"א מרחב ירקון בשיתוף הסהר האדום וכוחות צבאיים, טיפלו ופינו את הפצועים. מרבית הפצועים קל פונו על ידי הסהר האדום. הפצועים קשה טופלו על ידי מד"א ופונו לשטחי מדינת ישראל על ידי מד"א וכוחות צבאיים. נאלצנו לקבוע את מותו של פצוע אחד בשטח".