טרגדיה על הפסים: שני צעירים נדרסו למוות לאחר שנפגעו מרכבת נוסעים באזור עמק חפר. צוותי מד"א שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השניים, אבי מור בן ה-20 ואביב שרעבי בן ה-19 המתגוררים באור יהודה, צעדו ככל הנראה יחד עם שני חברים נוספים סמוך לאזור התעשייה של עמק חפר, לאחר שבילו במועדון. בשלב מסוים השניים נפרדו מחבריהם ונעלמו. מאוחר יותר מצאו אותם חבריהם כשהם ללא רוח חיים, והזעיקו את צוותי ההצלה.

פאראמדיק מד"א מיכאל סילם וחובש בכיר במד"א ירון משיח שהגיעו ראשונים למקום סיפרו: "כשהגענו למקום על הכביש המתין לנו צעיר כבן 20 שכיוון אותנו לשטח שם המתין חברו השני. המקום היה חשוך לחלוטין והמראות היו קשים. סמוך לפסי הרכבת שכבו שני צעירים כבני 20 במרחק כ-10 מטר אחד מהשני. הם היו עם פגיעות קשות , ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותם לאחר שכנראה נהרגו במקום".

הנהג דיווח שפגע בעצם כלשהו, זירת התאונה (צילום: חדשות 2)
הנהג דיווח שפגע בעצם כלשהו, זירת התאונה | צילום: חדשות 2

נהג הרכבת המשיך ככל הנראה בנסיעה צפונה עד לאזור חדרה, שם הודיע כי פגע במשהו לא ידוע. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע. בעקבות התאונה הקטלנית, תנועת הרכבות הופסקה לזמן ממושך, ורק לאחר מספר שעות חזרה לשגרה.

זירת התאונה (צילום: חדשות 2)
זירת התאונה | צילום: חדשות 2

מרכבת ישראל נמסר כי שטח פסי הרכבת נחשב לאזור בו אסורה שהיית הולכי רגל, לבטח בשעות הלילה. ברכבת הזהירו כי כל כניסה של הולכי רגל לשטח פסי הרכבת התפעולי מסוכנת למדי ועלולה להסתיים במוות.

לפני כשלושה שבועות, תנועת הרכבות באזור פרדס חנה הופסקה לאחר שגבר בשנות ה-30 לחייו נדרס למוות על ידי רכבת. פרמדיקים של מגן דוד אדום מרחב שרון שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותו.