את המחזה הזה לא היה נעים לאף אחד שנקלע לסביבה לראות: אחמד סלאח אגבריה, בן 24 מהכפר מושרייפה, שיצא עם חבריו לפיקניק סמוך לבית שאן, נכנס אתמול אחר הצהריים לשדה מוקשים מסומן. הוא נפצע מפיצוץ מוקש, נקשר לכבל של מסוק החילוץ ונפל ממנו כשהיה באוויר. למרבה הצער, החילוץ הזה הסתיים במותו. הנפילה מחבל המסוק תועדה במצלמות ערוץ 1.

אגבריה נפצע תחילה קשה מפיצוץ המוקש. צוותי מד"א גלבוע שהגיעו למקום התקשו להיכנס לתוך השטח ולהעניק לו טיפול רפואי, מחשש למוקשים נוספים במקום. בסופו של דבר אמבולנס וניידת טיפול נמרץ של מד"א טיפלו בו, שרגלו נקטעה מהברך למטה.

ורד אביישר הייתה עם בני כיתתה בטיול באותה נקודה. "שמענו צעקות עזרה מכיוון הוודאי, וראינו את האמבולנס שחיפש את הפצוע מתחיל לחזור על עקבותיו", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט. "קראנו לאמבולנס לחזור, תוך שאנחנו רואים את הפצוע מנופף בידיים".

נפילה מגובה 20 מטר

לאחר שהעניק לו הצוות הרפואי טיפול ראשוני, הם המתינו עמו למסוק חילוץ של חיל האוויר שיוציא אותו משם. צוות החילוץ קשר את הפצוע לחבל המסוק והחל להרימו למעלה.

חילוץ פצוע ממוקש במסוק (ורד אביישר) (צילום: ורד אביישר)
הפצוע בוואדי, היום | צילום: ורד אביישר

אבל בשלב מסוים, כשהיה בגובה של 20 מטרים, נפל אגבריה מהחבל. הוא פונה לבית החולים רמב"ם בחיפה - שם מת מפצעיו.

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי אגבריה נכנס יחד עם חבריו לשדה מוקשים מגודר ומסומן בוואדי בעמק בית שאן, סמוך ליישוב שדה תרומות. חבריו אמרו בחקירת המשטרה כי נכנסו לשדה כדי לעשות פיקניק. החברים לא נפצעו.

בעקבות המקרה הטרגי הורה מפקד חיל האוויר, האלוף עידו נחושתן, על הקמת ועדה לבדיקת נסיבות המקרה. בחיל האוויר כבר שוללים את האפשרות שקרע ברצועת המנשא שאליה נקשר הפצוע הוא שגרם לנפילתו ולמותו.