אין תמונה
תמר מאיה בראונר ז"ל

הדיאטה התמימה הסתיימה באסון: תמר מאיה בראונר בת ה-31 מקרית מלאכי, שסבלה עד לפני שנה מעודף משקל קיצוני, החליטה לעשות מהפך בחייה. מה שנראה בתחילה כדיאטה בריאה לשיפור אורח החיים - הפך לטרגדיה נוראה, כששלשום נפטרה בבית החולים כתוצאה מדום לב שנגרם מתת-המשקל שאליו הגיעה. כך פרסם הבוקר מתן צורי ב"ידיעות אחרונות".

בראונר, שבעברה שירתה כחובשת במגן דוד אדום והייתה אחראית להצלתם של רבים מתושבי העיר, שקלה עד לפני שנה 120 ק"ג. הדיאטה הקיצונית שהכניסה עצמה אליה, גרמה למצבה הבריאותי להידרדר במהירות, והיא לקתה באנורקסיה - הפרעת אכילה מסוכנת, הגורמת לאובדן משקל משמעותי ובמקרים קיצוניים אף למוות.

בתקופה האחרונה, ניסתה לעלות במשקל ואף לחזור לחיים נורמליים, אך המאמצים כשלו. ביום ראשון בבוקר יצאו הוריה של בראונר לקניות, והיא נשארה בבית לבדה. זמן קצר לאחר מכן, כאשר חזרו לדירה, שמעו את המים זורמים במקלחת. לאחר זמן ממושך שלא יצאה מחדר האמבטיה, החלו ההורים לדאוג לשלומה של בתם.

"המסר שלי להורים: לא להקל ראש ולא להאמין לילדים"

האב, אריה בראונר, קצין משטרה לשעבר, קרא לביתו מעבר לדלת. משלא נתקבלה כל תגובה מצידה, נאלץ לפרוץ אותה - ונחרד לגלות את בתו כשהיא מוטלת ללא הכרה, לאחר שעברה דום לב. צוות מגן דוד אדום שהוזעק למקום ניסה לבצע בה פעולות החייאה, ופינה אותה לבית החולים, ששם נקבע מותה.

 "תמר רצתה לצאת מזה, אך היה לה קשה מאוד. המחלה הכניעה אותה", מספרת אחותה דנה בצער ומוסיפה: "אחותי רצתה לחיות, היא אהבה את החיים העניקה חיים לאנשים וידעה שזה הדבר החשוב. היא לא הייתה עומדת באשפוז".

אמש הובאה בראונר למנוחות, לאחר מכן סיכם אביה בכאב את הטרגדיה שפקדה את המשפחה: "הייתי צריך לאשפז אותה בכפייה. המסר שלי להורים הוא לא להקל ראש, ולא להאמין לילדים". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק