אבל כבד ירד על היישוב במרכז הארץ בו התגורר הנער בן ה-15 ששם קץ לחייו בשל לחצים בפייסבוק - עם היוודע הבשורה המרה.

במהרה פשטה הידיעה על הטרגדיה בקרב חבריו ובני משפחתו של תלמיד התיכון, שתלה אמש את עצמו במקלחת ונמצא ללא רוח חיים על ידי אחותו הקטנה. איש מהם לא הצליח לעכל את האסון.

רבים מהם השאירו הודעות בדף הפייסבוק, בו ביקשו לחלוק כבוד אחרון לנער. "אין לי מילים לתאר את גודל הכאב, והמחשבה שלא תהיה כאן יותר לא נקלטת", כתבה אחת מהן. "אני מניחה שזאת המציאות ודרכה אני רוצה להעביר מסר אחד - נפלת קורבן לילדים חסרי רחמים שלא מבינים את התוצאות של המעשים שלהם, והם כבר מתחילים לשלם ביוקר - כי רגשי אשמה כמו שלהם אי אפשר לשאת".

גם אחרים לא הצליחו להתמודד עם הידיעה על לכתו בטרם עת של חברם. "אני לא מצליח לעצור את הדמעות", רשם חבר בהתרגשות, "לא ישנתי כל הלילה", ציין עוד מכר, ואילו קרוב משפחה אחר סיכם: "תנוח בגן עדן".

חלק מחבריו ביקשו לנצל את ההזדמנות על מנת לשלוח מסר: "למילים יש משמעות כבדה, תמיד תחשבו אם מה שאתם עומדים להגיד יפגעו באדם חשוב לכם  - גם אם לא התכוונתם". 

"לא היו סימנים"

מחקירת האירוע עולה חשד כי הנער, תלמיד כיתה י', סבל מהתנכלות ברשת מצד צעירים אחרים עמם למד. על פי הדיווח בקול ישראל, בשיא הסכסוך, קרא לו אחר המעורבים בפרשה ליטול את חייו. במשטרה בודקים כעת אם חבריו עודדו אותו להתאבד.

"לא היו שום סימנים מוקדמים", אמרה אורנה, תושבת המקום לרשת ב' וסיפרה על ההלם: "קשה לעכל. כולם הופתעו. זה ילד נער מתבגר רגיל, ילד אהוב, שמחובר למשפחתו". קרוביו של הנער, שהוזעקו למקום, ראו את התכתובת שהובילה לטרגדיה הנוראית. "היו שם אמירות של הילד עצמו", ציינה אורנה, "הוא נפרד מהחברים, מהוריו, שם שירים של זוהר ארגוב ז"ל שקשורים להתאבדויות". 

עוד סיפרה אורנה, כי חלק מהאמירות ב"פייסבוק" הוסרו מיד לאחר ההתאבדות בידי הילדים שהיו בקשר אינטרנטי איתו. "כנראה הם הרגישו אשמה בגלל מה שקרה", הסבירה והביעה צער על כך שאיש לא הבחין במתרחש, דבר שיכול היה למנוע את האסון: "לא היה מבוגר אחראי בסביבה".

גם רכזת הקהילה ביישוב בו למד הנער התקשתה לעכל את הבשורה המרה. "הוא היה ילד מלא שמחת חיים ובאמת ילד טוב, כשהוא היה עושה משהו לא נכון הוא היה מתייסר". הרכזת, ששוחחה עם אמו של הצעיר, סיפרה שהוא ספג יחס מזלזל כיוון שהוא לא שתה או עישן. "הוא לא שיחק לפי כללי המשחק של בני כיתתו וזה כנראה מה שהביא אותו לאן שאותו", הוסיפה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק    

בהכנת הידיעה השתתף אריק בן שמעון