שידור חי ממסיבת העיתונאים (צילום: עזרי עמרם ,חדשות 2)
מקצוע יוקרתי. רופאים (אילוסטרציה) | צילום: עזרי עמרם ,חדשות 2

משרד המדע הזמין סקר שבדק מהו המקצוע שנתפס כיוקרתי ביותר בישראל. התוצאות: הישראלים סבורים כי מקצוע הרפואה הוא היוקרתי ביותר, בניגוד לחבר כנסת או איש דת שהגיעו לתחתית הרשימה. 34% מהישראלים ציינו כי הם היו רוצים שילדיהם יהיו רופאים בעדיפות ראשונה או שנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסקר, שנערך לקראת יום המדע הלאומי שיצויין מחר, בדק מהו המקצוע שנחשב ליוקרתי ובמה היו רוצים הישראלים שילדיהם יעסקו כשיגדלו. על פי הנתונים, מקצוע המדען נהנה מהיוקרה הגדולה ביותר אחרי רופא, ואחריו - מהנדס.

נראה כי גם צה"ל נהנה מיוקרה בציבור - קציני צבא זכו למקום הרביעי. לאחר מכן, בסדר יורד, הופיעו אנשי רוח ותרבות, אנשי עסקים, מורים, רואי חשבון, מנהיגים חברתיים, ספורטאים, קציני משטרה, עורכי דין, בנקאים ועיתונאים. בתחתית הרשימה - אנשי בידור, חברי כנסת ואנשי דת.

הנשאלים התייחסו בסקר גם לנושאי מדע ומקומו בחברה הישראלית. כ-61% מהם ציינו כי ידע בנושאי מדע וטכנולוגיה נחוץ או חיוני להם בחיי היום-יום. הנושאים המדעיים שבהם מתעניין הציבור הכי הרבה הם בריאות, איכות סביבה ואינטרנט. עם זאת, רוב הציבור, 59%, חש כי כלי תקשורת לא מסקרים מספיק נושאי מדע.

"המדע הוא הניצוץ של כל התפתחות טכנולוגית בתרבות האנושית, ולמעשה מעצב את עתיד האנושות כולה והציבור מבין זאת", הגיב לממצאים שר המדע והטכנולוגיה יעקב פרי. "אחת ההוכחות לכך היא הדרך שבה הציבור תופס את מקצועות המדע והשפעתם על חוסנה של המדינה".