תושבי אום אל פחם חוגגים שלג (צילום: סונרא נט)
תושבי אום אל פחם חוגגים שלג | צילום: סונרא נט

לאחר סופת השלגים שהכתה בהרי ירושלים והצפון במהלך הלילה, החלו לרדת גם באזורים אחרים בארץ החלו לרדת שלגים בלילה ובבוקר. בנצרת עילית ובאום אל פחם התקבלו דיווחים על שלגים שהחלו לרדת בבוקר, שהביאו להפסקת הלימודים בערים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפיסבוק

משעות הבוקר המוקדמות יצאו משפחות רבות באום אל פחם לנקודות הכי גבוהות בעיר בכדי להשתתף בחגיגת השלג. השלג עדיין לא נערם בכמויות גדולות ובשיחה עם תושב העיר, תאמר מחאמיד, סיפר כי "נודע לנו דרך העירייה שיש שלג שהחל להיערם בנקודות הגבוהות בעיר, לכן החלטנו לעלות עם הילדים שישתתפו ברגעים היפים האלה". מחאמיד הוסיף כי "אני עצמי זוכר שהיה כאן שלג לפני כעשר שנים והנה זה חוזר. זה מקסים ויפה ובעיקר מבורך".

בעיריית אום אל פחם לא לקחו סיכונים, וכבר לפני שלושה ימים הכריזו שלא יתקיימו לימודים בעיר בשל תנאי מזג האוויר, אבל בעיקר בגלל התשתיות העירוניות שלא מתאימות למזג אוויר שכזה. לפי גורם בעירייה.

שלג באום אל פחם (צילום: סונרא נט)
שלג באום אל פחם | צילום: סונרא נט

שלג החל להצטבר במרכז הנגב

צפונה משם בנצרת עלית החל השלג לרדת ולהיערם משעות הבוקר בחלקי העיר הגבוהים יותר. "זה משהו מדהים", סיפר אילי, תושב העיר. "אנחנו מתפללים שעם הגעתו של חג המולד אלינו כל העיר תתכסה בלבן. לקחתי את הילדים מהבוקר החוצה בכדי ליהנות מכל רגע".

בעקבות תנאי מזג האוויר, הלימודים בנצרת הופסקו והורים החלו לזרום לבתי הספר בכדי לאסוף את ילדיהם. בנוסף לערי הצפון, שכבה קלה של שלג החלה להצטבר באזור הר רמון שבמרכז הנגב.