דרכו האחרונה של דניאל: בבית העלמין של חבל שלום שבמועצה האזורית אשכול התקבצו הבוקר (ראשון) מאות רבות של מכרים, קרובים ובני משפחה כדי ללוות את דניאל טרגרמן, בן ארבע וחצי, שנהרג בסוף השבוע מפגיעת פצצת מרגמה בקיבוץ נחל עוז - למנוחת עולמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמו של דניאל, גילה טרגרמן, ספדה לבנה בבכי תמרורים: "דניאל המתוקי שלנו, אתה אהבת חיי, ילד מושלם, חלום של כל אבא ואמא. חכם, רגיש ומתקדם לגילך. אני מנסה לעכל את הדברים ולא מצליחה, לא קולטת מה קורה. אני לא מאמינה שאני נמצאת פה כדי להיפרד ממך. אנחנו רוצים להגיד לך תודה שלימדת אותנו לאהוב להיות הורים, נתת לנו רגעי אושר ונחת רבים בזמן כל כך קצר. אנחנו ההורים הגאים ביותר שיש".

גילה ודורון טרגרמן בהלוויה אתמול (צילום: חדשות 2)
אמו של דניאל סופדת לו | צילום: חדשות 2

"אני מוצאת נחמה בזה שהיית ילד אהוב ומאושר עד הרגע האחרון. רצינו להגן עליכם ועמדנו לנסוע לסבא וסבתא, אבל הכל קרה כל כך מהר, בתוך שנייה זה נגמר", המשיכה האם ואמרה בקול שבור על ארונו הטרי של הבן. "איבדנו אותך ונשארנו עם מראות זוועתיים שילוו אותנו כל החיים. אלוהים שבשמיים, חזק אותנו ותן לנו את הכוחות להמשיך. תמיד אמרנו שתהיה המנהיג הצעיר ביותר בעולם שיביא את השלום. אז אם לא בחייך, נקווה שבמותך. אנחנו אוהבים אותך כל כך ולא רוצים להיפרד".

"הילד שילם את המחיר הכבד מכל על החיים בארצנו ובמולדתנו"

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ספד לדניאל הקטן: "ראיתי אותך אתמול לבוש במדי נבחרת ארגנטינה, מלא שמחת חיים. ילד שיש לו חצר אבל משחק באוהל בתוך הבית וצריך להיות במרחב מוגן. ילד שעוד מתבלבל בין אות למספר, אבל יודע להבדיל בין ממ"ד לפצמ"ר בין יירוט לנפילה, בין ציוצי ציפורים לשריקת פגזים".

"כל כך פחדנו מהרגע הזה. ראינו תמונות של בתי ילדים הרוסים וגני שעשועים נטושים. קיווינו שזה יסתיים רק בזה אבל התבדינו", המשיך ריבלין וספד. "דניאל, אתה הילד של כולנו. אנחנו מלווים את הילד שלמענו לחמנו, את הילד שמשלם את המחיר הכבד מכל על החיים כאן בארצנו ובמולדתנו. שילמתם בדם שאין לו מחיר, אתם מגנים על מדינת ישראל בגופכם. אין לאיש זכות לדרוש מכם להישאר כאן, אבל אנחנו יכולים להבטיח לכם שאתם לא לבד. מדינה שלמה מחבקת אתכם".

מאות המשתתפים בהלוויה (צילום: חדשות 2)
מאות המשתתפים בהלוויה | צילום: חדשות 2

כוחות רבים של צה"ל, משטרה ומד"א נערכו באזור על מנת לאפשר למסע הלוויה לצאת לדרכו. הכוחות מקיימים פעילות שלמה בקרקע ובאוויר על מנת לאפשר את קיומה במרחב שמצוי תחת מתקפת רקטות ופצמ"רים - זאת במאמץ למנוע ולשבש ירי מעזה.

דניאל נפגע בזמן ששהה בתוך הבית יחד עם הוריו ושני אחיו, כששיחקו בצעצועים על השטיח. כשנשמעה האזעקה, המשפחה לא הספיקה להיכנס למרחב המוגן ורסיסים של פצצת המרגמה שנחתה בסמוך לבית חדרו דרך החלון ופגעו בפעוט שנפצע אנושות - ולאחר מכן נהרג.