שווי החפצים חסרי השימוש בישראל: 4.8 מיליארד ש' (צילום: sky)
מוצרים חסרי שימוש שווים מיליארדים. ארכיו | צילום: sky

"הזבל" שלכם יכול להיות שווה הרבה כסף: סקר מיוחד שערך אתר יד2 מצא כי מה ששוכב אצלכם בבוידעם יכול להיות שווה הרבה כסף, כך מפרסם היום העיתון "ישראל היום".

לפי הסקר שערכה חברת הסקרים TNS הציבור הישראלי מחזיק בבית חפצים חסרי שימוש בשווי עצום של 4.8 מיליארד שקלים. הסכום מהווה שווי של כ-3,000 ש"ח בממוצע של מוצרים חסרי שימוש לכל משפחה בישראל.

2,556 שקלים בממוצע לחפץ אספנות

מהסקר עולה כי ל-48% מכלל הישראלים ישנם חפצים חסרי כל שימוש בביתם שהם מעוניינים למכור. לפי הנתונים סוג החפצים חסרי השימוש היקרים ביותר הם מוצרי האספנות שונים, המוערכים על ידי בעליהם בממוצע של 2,556 שקלים למוצר.

במקום השני ברשימת החפצים היקרים נמצאים מוצרי חשמל ורהיטים בשווי מוערך של כאלף שקלים לכל מוצר. מיד לאחר מכן ברשימה נמצאים מכשירי הכושר וציוד הספורט חסרי השימוש, שערכם עומד על כ-700 שקלים בממוצע. בהמשך רשימת המוצרים שבהם לא נעשה שימוש נמצאים גם טלפונים סלולרים, מחשבים, מצלמות ואופניים.

מנכ"ל אתר יד2, יבין גיל מור, אמר ל"ישראל היום": "אנשים לא תמיד מודעים לערכם של חפצים חסרי שימוש בבית. את הטיול המשפחתי הבא אפשר לממן על ידי מכירת חפצים אלו לאנשים שיעשו בהם שימוש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק