מוסיף להיות אנוש מצבה של אדל ביטון, בת ה-3 שנפצעה ביום חמישי בלילה בפיגוע ידויי האבנים סמוך לאריאל. בסוף השבוע היא עברה מספר ניתוחים בראשה, אך לפי שעה לא חל שינוי של ממש במצבה. היא עדיין מאושפזת בבית החולים שניידר בפתח תקווה, כשסכנה ממשית נשקפת לחייה. ד"ר אפרת ברון-הרלב, סגנית מנהל מרכז שניידר לרפואת ילדים, עדכנה הבוקר בערוץ החדשות על מצבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אדל עדיין במצב קשה מאוד, היא עם חבלת ראש מאוד מאוד קשה ואנחנו מקווים לראות איזושהי התאוששות במהלך הימים הקרובים", אמרה ד"ר ברון-הרלב. "בדרך כלל, כשאדם נפגע בחבלת ראש כל כך קשה בתאונה קורים שני דברים עיקריים - יש דימומים מוחיים, והדבר השני והמאוד משמעותי - נוצרת בצקת של המוח, נפיחות של המוח".

באשר לפעולות שמבצעים כעת הרופאים היא הסבירה כי "בניתוחים שביצענו אנחנו מנסים לעשות שני דברים - לנקז דימום אם הוא משמעותי, ולאפשר למוח למעשה להתרחב באופן כזה שהבצקת לא תשפיע לאורך זמן, ולא תלחץ באופן משמעותי על המוח עצמו".

"צריך לתת לזה זמן"

"לצערנו בינתיים המצב די דומה למצבה בעת הקבלה בבית החולים", הודתה ד"ר ברון-הרלב. "מצד שני, אנחנו יודעים שצריך לתת לזה זמן. אנחנו נמצאים בזמן מאוד קצר לאחר התאונה. נראה כאילו עבר מאז נצח אבל עברו בסך הכל יומיים וחצי וצריך לתת זמן - לראות איך המצב מתקדם. אנחנו מכירים ילדים שיודעים להתאושש ממצבים קיצוניים. לצערנו, חלק לא מתאוששים, אבל בהחלט צריך לתת זמן ולראות כיצד והאם היא מצליחה להתאושש".

זירת האירוע בו נפגעה אדל ביטון, מרס 2013 (צילום: ראאד איברהים)
זירת התאונה, ליל חמישי | צילום: ראאד איברהים

סגנית מנהלת שניידר טענה גם כי יש בסיס לתקווה כי אודליה תצליח לצאת מהמצב הקשה "אנחנו תמיד נוטים לחשוב שילדים הם רגישים יותר ופחות חזקים, אבל כרופאי ילדים שפוגשים ילדים במצבי קיצון, בצורה מפליאה, אנחנו יודעים שזה בדיוק להפך" אמרה. "ילדים יודעים להתואשש ממצבים שאף אחד מאיתנו, כמבוגרים, לא יודע להתאושש ממנו".

עם זאת, ד"ר ברון-הרלב הבהירה כי לא צריך לפתח ציפיות גדולות בעניין. "אלה דברים שאנחנו כמובן לא יודעים לחזות מראש, וכמובן לא יודעים להבטיח, כי מדובר בפגיעות מאוד מאוד חמורות", היא הסבירה, "אבל בהחלט, אנחנו רואים התאוששות של ילדים ממצבים שידועים כבלתי אפשריים לחלוטין. אנחנו כולנו תקווה שגם הפעם נראה התאוששות".