חמישה ימים אחרי הטיול המשפחתי לרמת הגולן שהסתיים בפציעה קשה, משפחת יובל יכולה לשוב לביתה: הילדים דניאל (11) ועמית (12), שנפצעו לאחר שעלו על מוקש נעל בשטח המושלג בצפון הרמה, שוחררו בצהריים מבית החולים רמב"ם בחיפה בו שהו באשפוז מאז הפציעה.

הבן דניאל יעבור למרכז הרפואי שיבא בתל השומר, שם יחל את תהליך השיקום בעקבות כריתת רגלו מהברך ומטה. אחותו הגדולה עמית בת ה-12 כבר מרגישה טוב יותר, והיא שוחררה לביתה לאחר שהחלימה מפציעות הרסיסים שמהן סבלה.

מחר ב"אולפן שישי" עם יאיר לפיד בשעה 20:00 נשדר כתבה מיוחדת על הימים שעברו על דניאל הקטן בבית החולים.  

"שמעתי פיצוץ ונפלתי על הרצפה"

בשבת האחרונה כאמור יצאו דניאל ועמית יובל עם הוריהם לצפות בשלג שירד ברמת הגולן. כמו ילדים רבים ששהו באתר באותה עת, הם שיחקו בשלג ולא ידעו שמתחת לערימות הלבנות מסתתרים מוקשים מסוכנים. הוריהם, טלי וגיא, דילגו בימים האחרונים ממיטה למיטה בדאגה.

"אני זוכרת שאני ואח שלי דניאל היינו ביחד. שיחקנו בקרב כדורי שלג מול אבא שלי ואח שלי הקטן יואב", סיפרה השבוע עמית יובל על הרגעים שלפני הפיצוץ. "דניאל דרך על המוקש ואז אני זוכרת ששמעתי את הרעש של המוקש מתפוצץ, אז צעקתי ונפלתי על הרצפה", היא משחזרת את רגעי האימה.

לדברי עמית, כל מה שעניין אותה באותו הרגע היה לדאוג לאחיה הקטן יואב בן ה-7 וחצי שלא נפגע באירוע. "חשבתי שיואב נפגע ונורא נפגעתי והחזקתי אותו על הידיים", היא נזכרת. "כשאמרו לי שהוא לא נפצע אז עזבתי אותו והתחילו לשאול אותי איך אני ואם אני בסדר, אבל זה לא משנה לי. היה הכי חשוב לי לדעת מה עם אח שלי".

בזמן האשפוז ברמב"ם דניאל, שכף רגלו נקטעה כתוצאה מהפיצוץ, עבר ניתוח נוסף והועבר לחדר ההתאוששות. "הוא בסדר עכשיו. הוא נח", סיפרה עמית על אחיה בן ה-11 שיזדקק לזמן נוסף של שיקום.

עוד בנושא:

הילד שנפצע ממוקש משחזר את האסון

5 בני משפחה אחת נפצעו מפיצוץ מוקש ברמת הגולן