מבצע חילוץ בשיטפון: 60 מטיילים נלכדו בנחל ואדי קלט שבמדבר יהודה לאחר ששיטפון גדול הציף את האזור. צוותי חילוץ גדולים שהוזעקו למקום חילצו אותם מתוך הואדי בעיצומו של השיטפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע החל כשגשם קצר ופתאומי ירד באזור, והוביל להצפה בתוואי הנחל. שתי קבוצות של תלמידים שטיילו בנחל, יחד עם משפחות ומספר תיירים שהיו במקום נקלעו אל תוך המים הסוחפים ונלכדו. אחד המטיילים ככל הנראה נפצע ברגלו.

למקום הוקפצו יחידות החילוץ של מגילות, שומרון, עציון ועין גדי ומסוק של משטרת ישראל הוזנק לאוויר כדי לחפש אחר המטיילים. "כל מי שהיה יכול להיות מוקפץ הוקפץ למקום", סיפר דובר יחידת החילוץ מגילות. "האירוע הוגדר מבחינתנו כאירוע גדול עם סכנת חיים".

חילוץ מטיילים. ארכיון (צילום: דני אביבי)
חילוץ מטיילים. ארכיון | צילום: דני אביבי

"המחלצים התקשו להגיע אל הלכודים"

בתום מאמצים ממושכים הצליחו המחלצים להגיע אל קבוצת תלמידים שנותרה לכודה במערה בשל המים השוצפים. לאחר זמן קצר נוסף, חולצו מהאזור 20 תלמידים ושלושה תיירים נוספים.

"היה למחלצים קשה להגיע אל הלכודים בגלל השיטפון. כרגע כל הקבוצות בנחל נמצאות עם החבר'ה שלנו במערות, במקום בטוח, לכל קבוצה יש איש צוות שלנו שנמצא איתה", סיפר סגן מפקד יחידת חילוץ מגילות, גבי ברשישת בזמן פעולות החילוץ.

לדבריו, התוכנית היא להוציא את המטיילים לכיוון כפר אדומים. "אנחנו מתכננים להוציא את הילדים בהליכה דרך ההרים החוצה ולא בעזרת מסוקים", ציין. לאחר שעות הוצאו כל המטיילים מהנחל בשלום והמבצע הגיע לסיומו.