בגיל 84, אחרי שעבר את תלאות השואה - ושרד, איבד יחיאל (איזק) לבקוביץ' מרמת גן את חייו בתאונת הדרכים הקטלנית בירדן בליל שבת.

היום, בשעה 15:30 בבית העלמין ברמת השרון, יובא יחיאל למנוחה אחרונה. לבקוביץ' השאיר אחריו את רעייתו חנה בת ה-80, שני ילדים, שישה נכדים ושלושה נינים, והתגאה תמיד כי הניצחון הגדול שלו על הגרמנים שניסו להשמיד את משפחתו בשואה - הוא עצם קיום המשפחה הגדולה שלו.

חנה סיפרה היום קצת על האדם שהיה בעלה וראש המשפחה. "למרות טראומת השואה, איזק תמיד היה מאוד אופטימי", סיפרה רעייתו, "הוא אהב לרקוד וממש קרע את רחבות הריקודים. הוא אהב לטייל".

"כבר בגיל צעיר היה לו אומץ"

"הוא היה בגטו לודג' והיו לו סיפורי הישרדות מצמררים", הוסיפה חנה. "כבר בגיל צעיר היו לו אומץ. היה לו אוסף בולים שראש הגסטאפו בא לקחת לו, אך הוא סירב". בתו מספרת כי כששאלה את אביה מה יש לו לחפש בגילו בטיולי סוסים בפטרה, הסביר: "אני צעיר, אני נוסע עם חברים".

"כששמענו על התאונה הייתה לנו הרגשה לא טובה", הוסיפה הבת. "מצד אחד מדובר באדם בריא שיכול היה לחיות עוד הרבה שנים, אבל מצד שני, אם הגיע יומו, אז לפחות זה היה בטיול של צעירים".

האוטובוס החליק והתהפך בדרך לפטרה

פינוי מזירת האירוע
פינוי אחד הפצועים מהתאונה | צילום: חדשות 2

ההערכה במשטרת ישראל היא שתאונת הדרכים בליל שישי התרחשה לאחר שנהג האוטובוס איבד שליטה על כלי הרכב בגלל תנאי מזג-האוויר הקשים, החליק והתהפך.

האוטובוס היה בדרכו לפטרה, ועליו היו כמה משפחות של גימלאים תושבי רמת גן, שיצאו לטייל יחדיו. הנפגעים בתאונה הועברו תחילה לבתי החולים בעמאן לקבלת טיפול, בזמן שנציגי השגרירות הישראלית הגיעו לבתי החולים, על מנת לתאם את הליך העברתם לטיפול בארץ. "הטיפול שקיבלנו היה טוב מאוד", מספר הפצוע שתיאר את הרגעים שלאחר הדרמה.

בבתי החולים בישראל מאושפזים עדיין 23 מפצועי התאונה. מצבו של אחד מהם ממשיך להיות קשה. 

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק