אבל כבד נפל על משפחת פרויים אחר הצהריים, עם מותו של הבן הקטן איתי בן ה-5 בבית החולים רמב"ם בחיפה. בימים האחרונים נאבק פרויים על חייו לאחר שהתחשמל בבריכה בקריית מוצקין, אך מצבו הוסיף להדרדר ביומיים האחרונים עד שנקבע מותו.

"המלאך הקטן של איתי פרויים הפך לכוכב בשמים", אמר הערב בכאב אריק פרויים, אביו של איתי. "אני מודה לעם ישראל שתמך בטלפונים וב-SMS, שהגיע פיזית ולרבבות שהתפללו למען איתי". אריק סיפר כי הוא קיבל טלפונים להבעת תמיכה ועידוד מאנשים מאוסטרליה, רומניה וקנדה.

"זו הפעם הראשונה שאני יוצא מבית החולים, פעם ראשונה שעוזבים את המיטה של הבן הקטן שנלחם ונלחם ונלחם עד שנשמתו עלתה השמיימה", סיים אריק את דבריו, מתקשה לעכל את הטרגדיה שנפלה על משפחתו.

איתי סבל מכשל כלל מערכתי בשל דום לב ממושך

"איתי נפטר בשעה 16:20 למרות מאמצי הרופאים שנמשכו יום ולילה מאז שהגיע למחלקה", אמר ד"ר גד בר יוסף, מנהל המחלקה לטיפול נמרץ ילדים". ד"ר בר יוסף הוסיף כי סיבת המוות היא כשל כלל מערכתי שנגרם כתוצאה מדום לב ממושך.

במהלך שלשום חלה הידרדרות חדשה במצבו של איתי בן ה-5, שחובר למכשירים נוספים לאחר שעוד מערכות בגופו קרסו. עם זאת, בבית החולים המשיכו להעריך באופטימיות את הסיכויים שיתאושש, גם אם ייגרם לו נזק מוחי או נוירולוגי אחר.

יומיים אחרי התאונה הקשה שהובילה להתחשמלותו הקשה בבריכה של קריית מוצקין, קבע אתמול מהנדס חשמל מטעם המשטרה כי התקנת הכבל החשמלי בבריכה בוצעה באופן בלתי בטיחותי ובאופן שמסכן באופן חמור את המתרחצים.

החקירה מתנהלת באיטיות

אחרי המחדל, נחשף לפני שלושה ימים בערב סרטון משפחתי המתעד את הדקות האחרונות שלפני ההתחשמלות. אביו סיפר לפני יומיים על המצב הקשה שבו נמצא איתי. "הוא היה מת ל-10 דקות, אמר בכאב.

במקביל, ממשיכים במשטרה לחקור את התאונה שהובילה לנסיבות הטרגיות, אך החקירה מתנהלת באיטיות מאחר שהשוטרים לא רגילים לחקירות מן הסוג הזה. מהנדסי חשמל מטעם הבריכה, המשטרה ומשרד התמ"ת עוברים על הממצאים מזירת התאונה ומנסים להתחקות אחר תקלות הבטיחות.

בינתיים, גוברת ההערכה שמדובר ברשלנות, מאחר שהכבל שהוביל להתחשמלותו של איתי היה אמור להיות מבודד ומוסתר מתחת לקרקע - ולא חשוף ובאוויר. יצוין בנוסף כי עשרת הילדים הנוספים שנפצעו קל בתקרית שוחררו בינתיים לביתם, לאחר שהסתיים הטיפול הרפואי בהם עוד ביום התאונה.