אם היינו אוספים את ההון של כל האנשים שהגיעו היום (ג') לחוף מכמורת, אפשר היה לממן מדינה קטנה. יוצרים ואמנים, פילנתרופים ואנשי עסקים - כולם הגיעו מארצות הברית בעקבות בקשות, שלא לומר הפצרות, של נועה תשבי. "כשזה נוגע לארץ אני קצת מדריכת טיולים", אמרה תשבי לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זאת לא הפעם הראשונה שתשבי מתגייסת לטובת ההסברה הישראלית. בעבר זה היה בקמפיין של משרד התיירות, והפעם היא רתמה את הקרן הפילנתרופית "שוסטרמן" כדי להביא מנהיגים צעירים להכיר את ארץ הקודש מקרוב. "הדבר שהכי טוב לישראל זה להביא אנשים לארץ", טוענת תשבי, "כי ברגע שהם מגיעים לארץ וחווים את ישראל בעצמם, אין ויכוח יותר על התמיכה בישראל".

"ישראל היא מקום קסום מאוד, אני חושב שלא משנה מאיפה אתה בא, מהם השורשים שלך, יש כאן היסטוריה מדהימה, תרבות מדהימה, אנרגיה יצירתית מדהימה", אמר המפיק המוזיקלי פרדי וקסלר. אמילי גרינר, מייסדת עמותה להעצמת נשים קראה: "סעו לישראל. תחוו את האנשים, את התרבות, את האוכל ואת המקומות. פשוט תסמכו עליי וסעו".

"סעו לישראל"
"סעו לישראל" | צילום:

ביומיים וחצי מאז שהגיעו, הם הספיקו לבלות בתל אביב ולפגוש בין היתר את יוסי ורדי, שי אגסי ושר האוצר יאיר לפיד. "אנחנו צריכים ליצור את הדור הבא של יהודים אמריקנים שמבינים את העוצמה של הקשר", אמר לפיד. "אנחנו בסיכון של לאבד דור, אלא אם כן נעשה דברים כאלו".

בימים הקרובים הם יעשו את מסלול החובה של כל תייר בישראל - צפון, דרום והמקומות הקדושים - כדי לחוות את ישראל בלי תיווך מתוך תקווה שזו תחילתה של ידידות מופלאה.