בספורט הישראלי בכלל ובענף הכדורסל הישראלי בפרט מתקשים היום לעכל את התאבדותו של מוני פנאן, מנהלה האגדי של מכבי תל אביב בכדורסל, ששם קץ לחייו היום בתלייה.

מכבי ת"א הודיעה רשמית כי למרות הצער והכאב על מותו של פנאן, אנשי הקבוצה לא יוכלו להגיע להלוויתו של פנאן מחר בצהריים. בהנהלת הקבוצה בדקו את כל אפשרויות הטיסה בחזרה לישראל, הבינו שבשום מקרה לא יוכלו להגיע בזמן להלוויה ולכן לא ביטלו את סיור המשחקים בארה"ב. ביום רביעי תשחק מכבי מול הלוס אנג'לס קליפרס, לפי התכנון המקורי.

אנשי ספורט רבים וחברים פקדו כבר בשעות הצהריים את בית המשפחה ברחוב איינשטיין ברמת אביב. בין היתר הגיעו לביתו של פנאן המאמן לשעבר צביקה שרף, שחקן העבר נדב הנפלד, השחקן והמאמן עודד קטש, דן שמיר שהיה עוזר מאמן במכבי והיום מאמן קבוצת בני השרון, וחברים קרובים.

מוקדם יותר הוציאה הנהלת מכבי הודעה לעיתונות, בה הודיעה כי היא מבכה את מותו של פנאן. "הידיעה היכתה בתדהמה את כולנו, מה עוד שלא ידועים לנו מלוא הפרטים על נסיבות מותו", נכתב בהודעה. "מוני שירת נאמנה את המועדון במשך עשרות שנים כמנהל הקבוצה, והקדיש את מרבית זמנו לטיפול נאמן ומסור מאין כמותו לשחקנים ורווחתם".

"אנו שולחים לילדיו ולאשתו את תנחומינו הכנים. מי ייתן ולא יידעו עוד צער", הסתיימה ההודעה.

"לא מעכלים, זה משהו נורא"

"אני בהלם מוחלט ממה שקרה, אני לא יודע מה קרה ומה דחף אותו לעשות את זה", אמר היום שחקן עבר נוסף במכבי, מיקי ברקוביץ'. "הוא היה נחמד, טוב לציבור, נינוח, אף פעם לא שידר עצבים שעברו עליו. מוני היה איש משפחה, אני לא מכיר אחד שלא אהב את מוני פנאן".

"אני לא מעכל, זה משהו נורא", אמר היום שחקן העבר של מכבי תל אביב, מוטי ארואסטי, שזכה עם מכבי בגביע אירופה. "דיברתי איתו ביום רביעי, ושאלתי אותו האם הוא מתכוון להגיע ליום הולדתו של היו"ר שמעון מזרחי". ארואסטי הוסיף כי "לא ידע על משהו מיוחד שהטריד אותו".

גם רוני בוסאני, שחקן מכבי לשעבר ועוזר מאמן הנבחרת, היה המום כששמע על המקרה. "אני בהלם, זה אדם שרק אהב אנשים", הוא אמר היום. "לא ברור לי למה דווקא האנשים הטובים הולכים". בוסאני סיפר גם על פגישתו האחרונה עם פנאן: "הוא הגיע לאימון נבחרת ישראל עם ילדים שסובלים מפיגור, הוא עשה רק טוב לאנשים".

מוני פנאן שם קץ לחייו בתלייה

מוני פנאן: הלב הפועם של מכבי תל אביב