במלאת חודש להירצחה של שלי דדון ז"ל, עלו היום (ב') בני משפחתה לקברה בבית העלמין בעפולה לטקס גילוי המצבה. "כל יום אני מחכה לך בדלת שתופיעי, לראות אותך", קראה אמה אילנה בבכי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שמה של דדון נחקק על אבן שסותתה בצורת לב. "חיים של אמא, אני מתגעגעת אלייך, לחיוך שלך, לריח שלך. אוהבת אותך, בלעדייך אין לי חיים", זעקה האם ליד הקבר.

אביה של שלי, יעקב דדון, הביע את תסכולו מהתנהלותה של המשטרה. "אני מרגיש קרוע מכל הכיוונים. אנחנו משפחה הרוסה. שיגידו לנו כבר מה כיוון החקירה", אמר האב. "בתחילה הפיחו בנו תקווה אבל הכל דעך, שיתפסו את הרוצחים האלה כבר, יש עוד ילדות בחוץ. במשטרה אופטימיים אבל לא אמרו שיש קצה חוץ, לא מעדכנים אותנו. האופטימיות הזאת לא עושה לי כלום".

קברה של שלי דדון ז"ל (צילום: אלון שני, חדשות 2)
קברה של שלי דדון ז"ל | צילום: אלון שני, חדשות 2

"הקבר הוא בחסות המדינה"

בן דודה, אסף שריד, הצטרף לדברים וקרא למשטרה לעדכן את המשפחה במתרחש. "המשטרה לא נותנת הערכת מצב, אני בטוח שכבר יש להם כיוון פלילי או לאומני והם לא אומרים למשפחה דבר", אמר. "אנחנו יודעים שהם עובדים על התיק, אבל אנחנו רוצים תוצאות. יש פה רוצחים שלקחו חיי אדם ומסתובבים חופשי. לחברי הכנסת אני אומר שהקבר הוא בחסות המדינה. כשרוצחים הולכים לבתי מלון יש להם לגיטמציה".

אחת מקרובות משפחתה ספדה לה בכאב: "שלי שלנו, עוד בוקר, עוד שניות של געגועים. עבר חודש של מלחמה וכאב יום יומי, איפה האור שהאיר את הבית - כבה. איפה הנסיכה של אבא ואמא, לא נתפסת המחשבה שלא נראה אותך יותר. הכל נקטע לנו בבוקר ארור אחד. בלי רשות של אף אחד לקחו לנו אותך. זה לא פייר, לא הספקנו לחבק אותך, לומר מילה אחרונה. שמרי על אבא ואמא והאחים שלך, תני להם כוחות להתמודד. את החור לא נוכל למלא אף פעם".

בני משפחתה הניחו את החולצה שאהבה שלי על קברה, שעליו נכתב: "עמוד התווך של משפחתה, מקור אורה להוריה ולאחיה, מלאת אהבה לכל ושמחת חיים חיוך תמידי על פניה נסוך טוהר ותום". שלי דדון בת ה-19 נרצחה בדרכה לריאיון עבודה במגדל העמק. על חקירת הרצח שמנהלת היחידה המרכזית מחוז צפון בשיתוף השב"כ מוטל צו איסור פרסום.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מדובר בחקירה מורכבת ורגישה , המחייבת, כמקובל בתיקי פשיעה חמורה, אורך רוח והשקעה ארוכת טווח. צוות החקירה לא חוסך מאמץ ועושה לילות כימים לחקירת המקרה תוך הפעלת מירב האמצעים העומדים לרשות המשטרה ומערכת הביטחון. במסגרת החקירה לא משאירים אבן על אבן עד - למציאת המבצעים".

אין תמונה
"בלעדייך אין לי חיים". שלי דדון ז"ל

"אין לי מבתי דבר מלבד גופה"

בחודש שעבר הצהיר השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' על התפתחות דרמטית  בחקירה, אך מספר ימים לאחר מכן הסתמן כי ככל הנראה זו הגיעה למבוי סתום. בתוך כך, גורמים במגזר הערבי מתחו ביקורת חריפה וקשה על שרי הממשלה שהכפישו את בני המגזר והאשימו אותם באחריות לרצח בימים הראשונים שלאחריו.

האצבע המאשימה הופנתה במיוחד לעבר השר לביטחון פנים אהרונוביץ' ולעבר שר הכלכלה נפתלי בנט, שהגיעו לביקורי תנחומים מתוקשרים בבית משפחת דדון בעפולה, ורמזו שהרצח בוצע על רקע לאומני.

במקביל קרא יעקב, אביה של שלי דדון ז"ל, למשטרה ולשב"כ להגביר את מאמציהם לתפוס את הרוצחים. "שלא ירפו, שימשיכו לחקור בכל הכוח ושיעבדו יום ולילה כאילו זאת הבת שלהם", אמר. "אני מאוכזב. השר לביטחון פנים הביע התנצלות בטלפון אבל זה לא עוזר לי בכלום. אין לי מהבת שלי שום דבר חוץ מהגופה".