הרב עמאר והרב פרץ (צילום: חרדים)
הרב יצחק פרץ עם הרב הראשי שלמה עמאר | צילום: חרדים

שר הפנים לשעבר, הרב יצחק פרץ, טוען שחזה את הרצח המזעזע של משפחת אושרנקו: "ראיתי הכול מראש והזהרתי", הצהיר פרץ, שמאשים את העולים הלא יהודים בגל הפשיעה בישראל.

בריאיון לאתר 'חרדים', בעקבות הסרת צו איסור הפרסום בחקירת הרצח, מזכיר הרב פרץ, המכהן כיום כרבה הראשי של רעננה, כי הזהיר בעבר מפני לא יהודים שעלו לישראל מתוקף חוק השבות. "אנחנו קוצרים את פרי הבאושים של חולשת הדעת", אמר הרב פרץ, המכהן היום כרבה הראשי של רעננה.

"הזהרתי שהגויים מרוסיה יצרו בעיות"

"ראיתי הכול מראש, אמרתי שזאת תהיה בכייה לדורות", מדגיש הרב פרץ, "הזהרתי שהעלאת הגויים מרוסיה תיצור בעיות קשות מאוד שאי אפשר יהיה להתמודד איתם. לצערי הרב, הייתי כקול קורא במדבר".

כמי שכיהן כשר הפנים מטעם ש"ס בתקופת גל העלייה הראשון בשנות ה-80, לא חסך הרב פרץ בביקורת על כל הקשור לעולים מברית המועצות שאינם יהודים לפי ההלכה. "לצערנו הרב אין כיום מה לומר, אלא שאנחנו קוצרים את פרי הבאושים של חולשת הדעת שתקפה אז את מדינת ישראל, ראשיה, שריה ויועציה", טען.

התנגדותו של השר לשעבר לעליית הרוסים אינה חדשה. בשנת 1985 הוא ביקש מראש הממשלה יצחק שמיר לשנות את חוק השבות כדי שלא לאפשר למשפחות גויות לעלות לארץ. "מדובר בילדים גויים למהדרין שעלו לכאן רק בגלל שהסבא היה יהודי".

תומך בגירוש עובדי הילדים הזרים

בשנת 1986 התפטר הרב יצחק פרץ מתפקידו כשר פנים, לאחר שסירב למלא את הוראת בג"ץ, שפסק לרשום את סוזן מילר שגוירה בגיור רפורמי, כיהודיה. הוא סבור כיום שאם היו מקשיבים אז לאזהרותיו, לא היינו מגיעים לנורמות הפשע הבלתי נתפסות שחלק מהציבור הרוסי הביא איתו ארצה.

גם בהקשר המאבק בימים אלה של שר הפנים מש"ס אלי ישי כנגד השארת ילדי העובדים הזרים הוא רואה את סממנים דומים: "אני תומך באלי ישי ומחזק אותו. זו ובת עם ישראל. בארה"ב לא נותנים לאדם להיכנס, למה שאנחנו ניתן?".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטבח בראשל"צ - סיקור מיוחד

 

הותר לפרסום: פענוח הרצח

 

כך פוענח הטבח במשפחת אושרנקו

 

פרופיל של רוצח: מי אתה דמיאל קרליק?

 

המפתח לפענוח: הבת ששרדה

 

כך נשמע הדיווח הראשון על הטבח

 

טיפול פסיכולוגי לכבאים שהיו בזירה

 

המכרים מזועזעים: זו קטסטרופה