הגופה נמצאה בחצר הבית, ארכיון (צילום: חדשות 2)
פינוי גופה בדרום, ארכיון | צילום: חדשות 2

בתוך שעות ספורות בלבד איבדו את חייהם אתמול שני בני אדם בנגב כתוצאה מהחום הכבד ששורר בימים האחרונים ברחבי הארץ.

גבר בן 50 נמצא אמש מת בנחל צין שבערבה לאחר שיצא לטייל יחד עם בנו בן ה-18. השניים יצאו לטיול לקראת גיוסו הקרוב לצה"ל. כוחות החילוץ וההצלה שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותו של האב במקום. על פי ההערכה הוא התייבש בשל תנאי מזג האוויר הקשים. בנו אותר כשהוא בריא ושלם. 

מחקירה ראשונית של הטרגדיה עולה כי האב יצא להזעיק עזרה לאחר שהמכונית בה נסעו השניים נתקעה בשל תקלה. כאשר זה בושש להגיע, התקשר בנו וביקש סיוע מכוחות החילוץ.

"קיבלנו דיווח טלפוני על רכב תקוע", סיפר גדעון מיחידת חילוץ הערבה התיכונה לחדשות 2 באינטרנט. "לקח זמן לאתר את המקום ממנו התקבלה השיחה, כיוון שלא הייתה קליטה באזור. רק לאחר שעה מצאנו את אחד מהם. שעה וחצי אחר כך אותר השני".

מוקדם יותר אתמול מת תייר בן 30 מברזיל במהלך סיור בדרום. האיש טיפס בשביל הנחש במעלה הר המצדה, וכאשר הגיע לפסגה התמוטט. צוותים של מד"א מסוק של חיל האוויר טיפלו בו והעבירו אותו לבית החולים סורוקה בבאר שבע. שעות ספורות לאחר מכן קבעו הרופאים את מותו. גם במקרה הזה, על פי ההערכות, החום הכבד הקשה על התייר לשרוד.

ואלה לא האירועים היחידים אתמול בטבע: מטיילת נפלה הערב למערה בבית ג'וברין מגובה של מספר מטרים. הצעירה קיבלה טיפול רפואי ממחלץ שירד למערה. ייתכן והיא סובלת משבר באזור האגן.