דייויד בלאט כבר זכה ביורוליג עם מכבי תל אביב - אך כעוזר מאמן ולא כמאמן ראשי. הערב (א') יש לו הזדמנות לעשות זאת בפעם הראשונה, אם הקבוצה שלו תנצח את ריאל מדריד. "אני לא עושה שום דבר לבד, זה אנחנו שמביאים גביע, זה לא אני", הצטנע בלאט בריאיון לחדשות 2. "אין ספק שריאל פייבוריטית, אבל גם צסק"א היו וניצחנו אותם. דוד היה אנדרדוג מול גוליית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מה בכלל אומרים לשחקנים אחרי ניצחון הירואי, ורגע לפני שהם צריכים שוב להתעלות? בלאט משתדל להוריד את הצהובים לקרקע. "אנחנו אומרים לשחקנים שצריך פשוט לשחק את המשחק, לא את המעמד של גמר יורוליג", הסביר המאמן. "יש התלהבות והמון צבע צהוב מסביב. זה כיף, זו חוויה וזה משהו שהחבר'ה ייקחו אתם לכל הקריירה, אפילו לכל החיים. אני מאמין בביטוי 'אתה מה שאתה עושה', וככה אנחנו מנסים להיות".

בתחילת העונה, אחרי הפסדים בליגה ובאירופה, היו אוהדים שקראו לבלאט ללכת הביתה. היום אין מי שלא מתחנן שהוא יישאר. בלאט סירב להתייחס לעתידו בעונה הבאה, על רקע הדיווחים לפיהם הוא כבר בדרך לכסף הגדול של צסק"א מוסקבה.

"אני לא חושב שזה לעניין לדבר לאן אני ממשיך, כי אני לא מאמן מתחיל אלא חלק מההיסטוריה של מכבי כבר הרבה שנים", אמר בלאט. "מה שאני חושב עכשיו זה מה שנעשה היום, ואני גאה שאני יכול להיות המנהיג של החבורה הזו".