בני משפחתה של גלית סעדה-אופיר, בת ה-37 שנפטרה בפתאומיות לאחר שילדה תאומים בבית החולים הדסה עין-כרם בירושלים מאשימים את בית החולים במותה. גלית הותירה אחריה שני בנים בני יומם, אלמוג ואוהד, ותינוק בן שנה ותשעה חודשים, זוהר.

"הם רצחו את בתי היחידה, בכורתי, פשוט רצחו אותה", כך אמרה אחר הצהריים, דינה סעדה אמה של גלית. "זאת היתה פאשלה של הרופאים שהפקירו אותה ואנחנו לא נוותר עד שלא תצא האמת. בעלה נכנס לחדר וראה אותה בשלולית דם בחדר. מה זה צריך להיות? לאחר ניתוח קיסרי אישה צריכה שיהיה לידה רופא צמוד. עכשיו נשארו תאומים בני יומם, מי יטפל בהם? מי יגדל אותם?. אנחנו קרועים. בעלה של גלית, משה אמר שאם לא היו הילדים הוא היה מתאבד. היא פשוט הופקה, היא ביקשה עזרה ונתנו לה אקמול, איפה נשמע דבר כזה".

דינה משחזרת היום את הפעם האחרונה בה דיברה עם בתה:"ראיתי אותה נכנסת לחדר הניתוח ואמרתי לה בהצלחה. אחרי כ-20 דקות בעלה יצא ואמר שגלית ילדה. שמחתי שאנחנו אחרי, והלכתי עם הבן שלי רם לראות את התאומים", סיפרה האם בכאב.

"אחר כך נכנסתי לגלית לחדר ההתאוששות ונישקתי אותה. היא חייכה ושאלה אותי 'אמא ראית את התאומים, למי הם דומים?'. אמרתי לה שהם חמוד מאוד ושאחד דומה לה והשני לבעלה. היא אמרה שהיא מרגישה טוב והיתה מאושרת".

מצבה של גלית ככל הנראה התדרדר בשעות הערב. היא אמרה לאחיה בטלפון שאינה מרגישה טוב וביקשה לשוחח עמו למחרת, שיחת טלפון שכבר לא יצאה אל הפועל. "אחי הגדול התקשר אליה והיא אמרה לו שהיא לא מרגישה טוב ושהיא מרגישה שהיא מתעלפת", סיפר אחיה של גלית, רם. "חשבנו שזה טבעי כיהיא עברה לידה וניתוח. בלילה אף אחד לא הצליח להשיג אותה בטלפון. בבוקר אחרי שבעלה הוריד את הילד בגן התקשר אליו מנהל המחלקה ואמר לו להגיע דחוף לבית החולים".

הבעל משה, הגיע לחדרה של גלית ומצא מתחתיה שלולית דם:" המנהל אמר לבעלה שהיא הולכת למות. הוא הגיע לחדר, ראה שמוציאים משם יולדת אחרת וראה את גלית בשלולית דם. הוא אמר שהוא מצטער שהוא ראה אותה ככה".

מבית החולים הדסה נמסר בתגובה: "האישה נותחה על ידי צוות מיומן של רופאים והניטור לאחר הניתוח היה צמוד וכמקובל בניתוחים מסוג זה. הנהלת בית החולים בודקת את נסיבות המקרה ומעדכנת בדו"ח הנתיחה ובפרטים את משרד הבריאות".
ממשרד הבריאות נמסר: "המשרד ימנה וועדה לבדיקת המקרה ולבחינת מכלול הנסיבות שהביאו למותה הטראגי של היולדת".