היום השני של חול המועד, והמוני מבקרים פקדו היום (ה') את הלונה פארק בתל אביב. אלא, שבשביל 22 ילדים הבילוי הסתיים בעוגמת נפש. בשל תקלה במתקן הקרוסלה ובו כיסאות מסתובבים, שממוקם בלב הפארק, נפגעו 22 ילדים קל. 11 מהם פונו לבתי החולים איכילוב, שניידר ודנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הדיווח הראשוני התקבל במוקד מגן דוד אדום בשעה 14:48 וצוותים של מגן דוד אדום הוזעקו למקום והחלו לטפל בפצועים בגילאי 13-6. נסיבות התקלה טרם התבררו, אך בינתיים הופסקה פעילות המתקן. במשטרה אמרו כי מבדיקה ראשונית מדובר בכשל טכני במתקן.

"הילדים נראו כאילו עברה עליהם טראומה", סיפר לחדשות 2 Online יאיר פרקש, חובש איחוד הצלה שהגיע למקום. "חלק מהם בכו כי כאב להם וההורים היו בהיסטריה".

מיכל אומייר שמעה בחדשות על האירוע ורצה ללונה פארק לקחת את הבת שלה, שלא היתה במתקן בזמן התאונה. "ברגעים הראשונים הכל עולה לך בראש", סיפרה אומייר. "אנשי האבטחה לא נתנו לי להיכנס ואמרו שזה מתקן פרטי, אמרתי להם שאני לא באה לרכבת הרים, אני באה להוציא את הילדה שלי. לקחתי אותה הביתה, זה מספיק ליום אחד. לא ייתכן שהמתקנים האלה יתקלקלו, איך קורה דבר כזה?".

ילדה נוספת שהיתה עדה לאירוע סיפרה כי שמעה צעקות ואת האמבולנסים מגיעים. "אחר כך לא רצינו לעלות לאף מתקן", אמרה.

"הייתה שם הרבה היסטריה"

יוני, אב לילדים שהיה בתור למתקן סיפר לחדשות 2 Online על הרגעים המפחידים: "הסיבוב הפסיק לפתע והילדים הוטחו החוצה ואז פנימה במרכז המתקן. הם פגעו שם בעמוד מרכזי שהיו בו המון מנורות, שחלקן נופצו. הייתה שם די הרבה היסטריה וההורים רצו בפאניקה למתקן".

לונה פארק תל אביב (צילום: פלאש 90)
לונה פארק תל אביב | צילום: פלאש 90

מהנהלת הלונה פארק נמסר: "בעקבות תקלה טכנית במתקן הקרוסלה בלונה פארק, אשר בסיום כל סבב מאט, תהליך העצירה של הסבב הנוכחי היה מהיר יחסית מהמהירות הרגילה, ומספר ילדים נחבלו באופן קל וטופלו במקום. פעילות המתקן הופסקה וצוות המהנדסים בודק את הנסיבות של התקלה. הנהלת הלונה פארק הודיעה שהמתקן לא יחזור לפעילות עד לבירור מקור התקלה ומניעת הישנותה".

זו לא הפעם הראשונה שבה אירועים כאלה מתרחשים באתר הפופולארי. במאי 2012 פארק השעשועים בתל אביב נסגר בעקבות תקרית בטיחות בגלגל הענק שבמהלכה נפצעה קל ילדה בת 5. לאחר בדיקה של מהנדס בטיחות המקום נפתח שוב היום.