משפחתה של האם החשודה בהרעבת בנה הצעיר ממשיכה לצאת להגנתה: לדיון הארכת מעצרה בבית המשפט הגיעה היום גם חמותה, אמו של בעלה. בפני העיתונאים היא הכחישה את כל הטענות והמשיכה את "קו ההגנה" המשפחתי, לפיו הילד חולה בסרטן.

"אתם חושבים שמשהו לא בסדר איתה, למה לא להגיד לה?", אמרה החמות באנגלית, ותקפה את מעצרה של האם. "למה אתם כל כך עקשנים?".

היא המשיכה, "אני יודעת שהמשטרה ושירותי הרווחה הם חבורה של שקרנים. הם אנשים איומים. שירותי הרווחה מחפשים רק צרות". על האם החשודה סיפרה, "היא אם מסורה ביותר ואם היא לחוצה בגלל שהיא עצורה כל כך הרבה זמן, אני לא מאשימה אותה".

"לפני כמה ימים רצו (בבית החולים) להרדים את הילד והיא אמרה 'לא אני לא נותנת לכם להרדים את הילד'", סיפרה החמות. "ואני חשבתי שהיא מאוד אמיצה. למה שירדימו את הילד באמת? ועכשיו הם טוענים שאין לו סרטן. אם אין לו סרטן למה הוא במחלקה הזאת? כי נתתם לו לרעוב?".

על הדיווחים מבית החולים הדסה עין כרם, שם מאושפז הילד, לפיהם מצבו משתפר משמעותית בימים האחרונים, אמרה החמות: "אני יודעת שמצבו משתפר כבר כמה שבועות ולא מעכשיו".

אביו של הילד: "היא צדיקה"

אתמול שידרנו במהדורה המרכזית ראיון בלעדי עם בעלה של "האם המרעיבה", אביו של הילד שעל פי החשד סבל מהתעללות מצד אמו.

"אני מחזיק את הילד על חצי שנה ומתחנן לבית החולים כדי למצוא רפואה לילד ואתם מוסיפים צער על צערי", תקף האב את החשדות שאשתו היא זו שהביאה את בנו למצב המזעזע. על התמונה המצמררת והקשה של גופו של הילד, שהתפרסמה אתמול, אמר האב: "התמונה הזה? בשביל זה אנחנו בבית חולים כל הזמן".

את הבעל מצאנו בדירת מסתור בירושלים יחד עם רבו, מרדכי גוטפרינד. האב ביקש שהרב יתייחס לשאלות המשפטיות - מפני שהוא עצמו נחקר במשטרה. הרב מספר, "האם עוזרת לאחיות בטיפול בילד. אם זה בהזנה ואם בניתוק הזנה". האב ורבו הציגו לאורך הראיון מסמכים רפואיים שלטענתם מצביעים על מחלתו של הילד ועל העובדה שהאם עשתה הכל כדי לטפל בו. "היא צדיקה", אומר בעלה.

"היא מתקשרת לכל הרופאים שהיא יכולה", הוא מוסיף. "לכל מי שיש להם קשר, כל היום... יש כמה וכמה רופאים בעולם שאשתי דיברו איתם בשביל הילד שלה. איך זה שיכולים לדבר על אשתי דברים כאלה? איך יכולים לדבר כזה?".