ילד כבן 11 נחנק אמש (שני) ככל הנראה מערסל שאיתו שיחק. חובשים ופרמדיקים של מד"א מצאו אותו מחוסר הכרה בביתו בתל אביב ופינו אותו לבית החולים איכילוב תוך כדי פעולות החייאה, אך לפנות בוקר נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי העדויות הראשונות, הילד התנדנד בערסל ומסיבה לא ברורה החבל נכרך סביב צווארו, מבלי שאף אחד שם לב. שניות לאחר מכן נפל על הרצפה ובעקבות החבטה שמעו ההורים את המתרחש ורצו לעברו תוך כדי הזעקת כוחות ההצלה.

החובשים של מד"א יוסף נהון וגל סלהוב סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו ילד כבן 11 שוכב מחוסר הכרה בחצר הבית. ביצענו בדיקות רפואיות ראשוניות, הוא היה ללא דופק וללא נשימה ויחד עם צוות הניידת טיפול נמרץ הענקנו טיפול רפואי וביצענו פעולות החייאה מתקדמות שכללו הנשמות, עיסויים ומתן ותרופות ופינינו אותו במצב קריטי תוך המשך ביצוע פעולות החייאה לבית החולים".

על פי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, עד כה בשנת 2019 מתו 11 ילדים כתוצאה מחנק, מתוכם מקרה אחד של חנק כתוצאה מכריכת חפץ סביב הצוואר. בעשור האחרון נחנקו למוות 103 ילדים, מתוכם 16 מהמקרים היו כתוצאה מחפץ שנכרך סביב הצוואר.

"מדובר במקרה טרגי ומזעזע", אמרה אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים. "חוטים, שרוכים ובדים נוטים להיכרך ולהסתבך וילדים אינם יודעים כיצד להיחלץ במקרה הצורך. חשוב לשים לב להוראות השימוש של ערסלים ומוצרים דומים, ולוודא כי הם עומדים בתקן".