גם הלילה חודשו מהומות החרדים בירושלים: כ-200 מפגינים יצאו לרחובות הסמוכים לכיכר השבת, במחאה על דרישת המשטרה לבצע נתיחה לגופת החרדי שנרצח בעיר בתחילת השבוע ברחוב צפניה בשכונת מאה שערים.

המצב בעדה החרדית ממשיך להיות רגיש ונפיץ מאוד, על כך מעידים הפשקווילים שפורסמו היום בשכונה וכתובות גרפיטי שרוססו על כבישים ובתים באזור המהומות. "משטרת ישראל שווה לרוצחים" ו-"חרדי נדרס כאן על ידי המשטרה", הן רק חלק מהכתובות שרוססו. בעקבות המהומות, תנועת האוטובוסים במקום נעצרה.

מפגין חרדי נדרס ע"י נהג מונית

גרפיטי חרדים (צילום: חדשות 24)
גרפיטי בירושלים. המהומות התחדשו | צילום: חדשות 24

הנהג שדרס מפגין חרדי בסוף השבוע עדיין לא נתפס, אבל בעוד המשטרה ממשיכה לחפש אחריו, קיבלנו תיעוד לדריסה נוספת של מפגינים, שמתפתחת גם לקרב רימונים ונפצים, והכל - לעיני המצלמות.

האירוע החמור התרחש בליל יום ראשון בשכונת גאולה שבירושלים, במהלך הפגנות ועימותים בין החרדים למשטרה. החרדים ניסו למנוע את נתיחת גופת הגבר שנרצח אמש בדקירות סכין. במהלך ההפגנה ניתן לראות בבירור נהג מונית שעבר בסמוך למפגינים, ולפי עדי ראייה ניצל את ההזדמנות לפגוע במפגינים.

בעקבות בקשת המשטרה לנתיחת גופת החרדי שנרצח, החלו מהומות במקום. תיעוד שהגיע לידינו מאנשי האתר החרדי "חדשות 24", מראה כיצד נהג המונית לא מאט כאשר הוא מבחין במפגינים. להיפך, ניתן לראות אותו מאיץ ופוגע בשלושה מפגינים. שניות אחר כך הוא נמלט מהמקום. רק במזל השלושה נפצעו באורח קל בלבד.

מיד לאחר האירוע מיהרו כוחות ההצלה, בסיוע כוחות הביטחון, להגיע לזירה על מנת לטפל בנפגעים. עדי ראייה במקום סיפרו לחדשות 2 כי חלק מהמפגינים הפריעו להליך פינוי הפצועים.

אך הדרמה לא הסתיימה שם. הצילומים מוכיחים כי מה שאירע ברחובות ירושלים היה לא פחות מקרב של ממש. בעוד הרוחות סוערות והאש מתלהטת, ניתן לראות איך מתוך טנדר משטרתי מושלך רימון הלם. החרדים דואגים להשיב מלחמה שערה - וזורקים נפצים לעבר השוטרים.

בן 50 נדקר למוות - הרקע כנראה פלילי

גבר בן 50 מת שלשום מפצעיו לאחר שנדקר על פי החשד בידי פלסטיני בן 23 תושב השטחים, בהוסטל ברחוב צפניה בשכונת גאולה בירושלים. החשוד ברצח נמלט מהמקום, ונעצר רק כעבור כמה שעות של סריקות נרחבות. הרקע למעשה ככל הנראה פלילי.

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי בין הנדקר שהתגורר בהוסטל, ובין הדוקר שמועסק במקום, פרץ סכסוך כבר בשעות הבוקר. על פי החשד, בשעות הערב התפתחה כתוצאה מכך תגרה בין השניים שהובילה לדקירתו של אחד מהם. לפי העדויות, עובד נוסף שהיה במקום ניסה להפריד בין השניים - אך ללא הצלחה.

כוחות גדולים של משטרה ומד"א הגיעו לזירת האירוע בעיר. הצוותים הרפואיים ביצעו פעולות החייאה ארוכות בפצוע, אך בסופו של דבר נאלצו לקבוע את מותו במקום. במקביל פתחה המשטרה בסריקות נרחבות אחר החשוד ברצח, שנמלט. רק כעבור שעות ארוכות של חיפושים וסריקות נלכד החשוד ברצח בקרבת מקום והועבר למעצר.