מי צבע את מזרקות תל אביב באדום? מזרקת אגם בכיכר דיזינגוף בעיר ומזרקת קסטל באבן גבירול פינת רחוב נורדאו נצבעו באדום, ככל הנראה במהלך הלילה, וראשים כרותים של חיות הושלכו במקום. במזרקת הקסטל נתגלה ראש פרה ובמזרקה אחרת - ראש עז. גם במזרקה במתחם נגה ביפו התגלה מחזה דומה. המשטרה החלה בחקירת האירועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מדוברות עיריית תל אביב מסרו לחדשות 2 באינטרנט כי "המים נצבעו לחלוטין באדום. המשטרה החלה בחקירת האירועים ומנסה כעת לאתר חשודים בביצוע המעשה". במזרקה באבן גבירול נתלו גם שלטים בגנות בתי מטבחיים ושחיטות של בעלי חיים, ובמזרקת נגה ביפו רוססה הכתובת "קירות בית המטבחיים הפכו שקופים".

במשטרה הזניקו צוותי זיהוי פלילי לזירות השונות, כדי לאסוף ראיות ולנסות לאתר חשודים פוטנציאליים. הכתובות שנתגלו מעידות, לכאורה, כי מאחורי המעשים עומדים ארגוני זכויות בעלי חיים, שניסו למחות על אכילת בשר או על התעללות בבעלי חיים. עם זאת, במשטרה נזהרים בשלב זה מלקבוע או להעריך כי אכן זה המקרה.

השחתת מזרקה בתל אביב לפני שלושה חודשים (צילום: חדשות 2, עזרי עמרם)
ראש פרה כרות במזרקת הקסטל | צילום: חדשות 2, עזרי עמרם

"מצד אחד זורקים שם ראשים כרותים וכתוב על זה די לשחיטה", אמרו במשטרה, "אבל בעצם מה שעשו שם זו שחיטה". במשטרה הביעו תקווה כי הצוותים שנשלחו לזירות יאתרו בקרוב חשודים ראשונים. צוותים של עיריית תל אביב הגיעו למזרקות שהושחתו כדי לנקותן ולפנות את שרידי החיות.