לעיתים הפקקים הארוכים שמשתרכים בערב סדר הפסח, מרגישים כמו לא פחות מיציאת מצרים. השנה, כדי להקל על הנסיעה לארוחה המשפחתית, אנו מביאים לכם את מפת הפקקים, שבעזרתה תוכלו לתכנן את נתיב הנסיעה המהיר ביותר ליעד המבוקש.

ככל שהתקרבה שעת הישיבה אל שולחן הסדר, נוצר עומס תנועה בכביש 1 בין מחלף לטרון למחלף שורש. נוסעים שעשו את דרכם לכיוון ירושלים דיווחו על רכב שנתקע בכביש שגרם להתגברות העומס.

בנוסף ישנם עומסי תנועה בכביש 70 בצומת יגור ובהמשך מצומת פורדיס. כביש 2 עמוס מקיסריה למחלף חבצלת. בכביש 4 ישנם עומסי תנועה נסיעה לכיוון צפון ממחלף בר אילן למחלף מורשה, ובהמשך לצומת רעננה מרכז. בנסיעה לכיוון דרום נוצרו פקקים ממחלף גן רווה ליבנה.

במחלף איילון נרשם גודש תנועה בקטע הנסיעה שבין מחלף רוקח למחלף השלום - בשני הכיוונים.

איפה צפויים עומסי תנועה? 

על בסיס נתוני העבר ניסינו לחזות עבורכם את מוקדי העומסים הצפויים על מנת למנוע מראש לפחות חלק מהפקקים. חברת "מפה" בשיתוף חברת דסל, היא העומדת מאחורי היוזמה. הנתונים אשר מוצגים מבוססים על התזמונים שהתקבלו מהכבישים בסדר הפסח בשנה שעברה.

הכביש הפקוק ביותר בערב החג הוא כביש החוף, שהיה עמוס בשנה שעברה מצומת גלילות ועד עתלית כבר מהשעה 11:45. העיכוב המקסמלי בדרך זו הגיע ללא פחות משעה ו-40 דקות, והפקק הארוך החל להשתחרר רק בסביבות השעה 20:00.

נסיעה על כביש 4, יכולה להיות חלופה ראוייה לכביש החוף, למרות שגם שם נמדד עומס. המקטע העמוס ביותר בכביש זה היה בין רעננה לחדרה, שם החל העומס בשנה שעברה בשעה 12:00, והגיע לשיאו בשעה 18:50, שם עמדו הנהגים 55 דקות בפקק. מקטעים נוספים בהם נמדד עומס בכביש 4 הם גנות עד רעננה וצומת הראה עד מורשה, שמשך זמן ההמתנה בהם הגיע ל-40 דקות.

בכביש מספר 70 נמדד עומס בין זכרון יעקב לסומך, משעה 16:15 ועד 20:00 בערב. ובכביש מספר 65 הורגש פקק מקיסריה למגידו, בין השעות 14:00 ל-17:30. בשני מקטעים אלו הגיע שיא זמן ההמתנה ליותר מ-50 דקות.

כמובן שכביש 1 תופס גם הוא מקום של כבוד ברשימת הפקקים הארצית. בין מחלף לה גווארדיה לשער הגיא בין השעות 17:30 ל-20:00, כששיא ההמתנה עמד על 50 דקות.

המשטרה נערכת לפקקים

בשל העומסים הצפויים במהלך ערב החג וחול המועד, נערך אגף התנועה של המשטרה בנוכחות מוגברת לאורך הצירים הראשיים. החל משעות הבוקר של יום שני יפרסו מאות שוטרים ומתנדבים בכדי לצמצם את העומסים ולהכווין את התנועה.

ממשטרת התנועה נמסר כי מטרתם העיקרית תהיה לסייע לחוגגים להגיע לייעדם, אך מדגישים כי לא ייגלו סבלנות כלפי עבירות בכביש כמו נסיעות בשוליים וכניסות לצמתים לא פנויים. בנוסף הם ממליצים לנהגים להקדים את יציאתם לארוחת החג ולא להמתין לשעות הערב, ומדגישים את האיסור לנהוג תחת השפעת אלכוהול.