ניצנים ראשונים של מחאת אמנים להשבת החייל החטוף? "אני קורא לממשלה לעשות הכל כדי לשחרר את גלעד שליט. צריך לגמור את הסאגה המביכה הזאת, ולהביא את החייל הזה הביתה", כך אומר היום השחקן והבדרן אלי יצפאן. "ישוחרר גלעד עכשיו, לא מחר! ראש הממשלה עושה הכל כדי לשחרר אותו - וזה יקרה, אמן, בנר ראשון של חנוכה!"

יצפאן התראיין לרגל עליית מופע הפסטיגל החדש שצפוי לעלות בחג החנוכה, בהשתתפותו. "אל תקשיבו לכל הקשקשנים, למבלבלי המוח ולכל כותבי המאמרים למיניהם", אמר. "כל אחד חושב שהוא יותר חכם מאלוהים". הוא גם קרא לממשלה לגבש קריטריונים מיוחדים, מייד אחרי העסקה, לפיהם בעתיד תישא הממשלה ותיתן בעניין השבת חייליה השבויים.

"כך נראתה ההצעה הישראלית לחמאס"

העיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון חשף היום פרטים חדשים מההצעה האחרונה שהגישה ישראל לחמאס במסגרת המו"מ על עסקת שליט. על פי הדיווח, הפגינה ישראל יצירתיות רבה בניסיון לגבור על קשיחות העורף שמפגין החמאס בשיחות, ועל סירובו לוותר ולו על דרישה אחת.

על פי הדיווח, השקיע המתווך הגרמני מאמצים רבים בתקופה האחרונה, שכללו בין השאר לא פחות מ-20 פגישות עם ראשי החמאס בעזה, תחת השגחתו של רמטכ"ל חמאס, אחמד אל-ג'עברי. "ישראל הציעה לחמאס להחליף מספר אסירים ברשימה שהגיש הארגון – באסירים אחרים שנידונו למאסר עולם", אמרו הבוקר לעיתון גורמים המקורבים לשיחות.

"במקביל עלתה ההצעה כי האסירים הכבדים שדרש חמאס לשחרר אכן ישוחררו, אך לא כעת", הוסיפו המקורות. "ישראל הסכימה לשחררם אך לא כעת – כי אם רק בעוד חמש או עשר שנים, לאחר שעונשם יקוצר משמעותית".

בחמאס הדגישו אתמול כי ההצעה הישראלית החדשה אכן מהווה "התקדמות משמעותית" בשיחות, אם כי עדיין לא מכשירה את הקרקע להסכם ממשי בין שני הצדדים. "ההצעה הזו וההתקדמות הזו עשויות להוות בסיס איתן להתקדם ממנו הלאה, אם ישראל תסכים לדרישות החמאס", אמר בכיר בארגון. "עם זאת, בשלב זה הסכמתה של ישראל אינה מהווה בסיס להסכם שניתן לחתום עליו". 

התקדמות במגעים לשחרור שליט - סיקור מיוחד:

חמאס: עסקת שליט - לא בקרוב

רמטכ"ל חמאס: "מצבו של גלעד שליט טוב"

עסקת שליט: "היממה הקרובה מכריעה"

נועם שליט: "לא יכול לדבר בשלב זה"

האם ישוחרר מרוואן ברגותי בעסקה?

הורים שכולים עתרו לבג"ץ: רוצים לדעת פרטים על העסקה

תזכורת: רשימת האסירים שדורש חמאס

הווידאופדיה: גלעד שליט