בין עזה לבואנוס איירס: תושבי הקיבוצים מפלסים ואור הנר הם ישראלים יוצאי ארגנטינה. בשבועות האחרונים, למרות שהם מתגוררים רק שני קילומטרים מגבול רצועת עזה, ליבם נמצא הרחק בדרום אמריקה - במשחקי גביע העולם. אתמול, בזמן הגמר בין נבחרתם האהובה ארגנטינה לבין גרמניה, בין האזעקות והריצה למרחבים המוגנים - הם ספגו בגופם ובנפשם את הגול של גרמניה בתוספת הזמן, שרק הפך את המציאות שבה הם חיים לקשה הרבה יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מיליונים רבים ברחבי העולם ראו אתמול את משחק גמר גביע העולם, אבל מעטים ראו אותו, כשקסאמים וטילי כיפות ברזל מתעופפים מעליהם כמו בעוטף עזה. מי שנשאר אמש בקיבוץ מפלסים, ראה בחוץ דווקא, על מסך גדול את המשחק, כשהרעש מהמגרש התערב ברעש היירוטים ובהדי הפיצוצים מפעולות צה"ל.

למרות הביטחון הרב של הארגנטינאים ערב המשחק, יירוט הרקטות היה הסיבה היחידה שלהם לשמוח אמש, כשהנבחרת של מסי וחבריו הפסידה לנבחרת גרמניה את גביע העולם מול איצטדיון מלא באוהדי ארגנטינה.

"שבצד השני יידעו שאנחנו רוצים לחיות בשלום"

אריאל גאון מקיבוץ מפלסים שמח שיש משהו שמעניין מיליונים חוץ מסכסוכים ופוליטיקה: "אני חושב שהדבר החשוב הוא לא האם לתמוך בארגנטינה או לא, חשוב יותר היא ההרגשה שאתה שייך למשהו אוניברסלי שנוצר מכדורגל. לא אכפת לי אם אתה ארגנטיני או גרמני, אני רוצה שנתאחד סביב משהו גדול יותר, משהו שהוא לא מלחמה".

"אין לזה שום קשר למלחמה, אני רוצה שבצד השני של הגבול יידעו שבצד הזה רוצים לחיות בשלום. בבואנוס איירס המשחק עורר מהומות בהם נפצעו שוטרים במהלך ליל עימותים עם מאות אוהדים מתוסכלים. בברלין, באופן לא מפתיע, חגגו עד אור הבוקר. במפלסים הבוקר, חוזרים לשגרה בין החקלאות והרקטות ומקווים, כרגיל, לשקט.