אלוף פקע"ר: "עיקר הטילים יכוון לאוכלוסייה" (צילום: רויטרס)
תרגול ירי קסאמים | צילום: רויטרס

בבאר שבע לא מקלים ראש באזהרות ראש השב"כ לפיהן הרקטות של חמאס עלולות להגיע עד לפאתי העיר. "אנחנו עם היד על הדופק", אמרו הערב בעיריית שבע לחדשות 2 באינטרנט. "בתקופה האחרונה ביצענו תרגולים רבים של נפילות טילים". ראש העיר רוביק דנילוביץ' נפגש היום עם צמרת המחוז הדרומי של המשטרה ושוחח עמם על מוכנות העיר למקרה חירום.

ראש העיר של באר שבע אף ביקש היום להיפגש עם שר הביטחון אהוד ברק בדחיפות, על מנת לקבל פרטים על האיום ולפרוס בפניו את עמדותיו בנושא. בתקופה הקרובה מתוכננות לראש העיר פגישות גם עם אלוף פיקוד הדרום, וזאת כדי לבדוק כיצד הצבא נערך על מנת להבטיח את ביטחון התושבים בעיר ובאזור.

בעיריית באר שבע מבהירים כי הם ערוכים לכל תרחיש אפשרי. "אנחנו מונחים על ידי פיקוד העורף", סיפר דובר העירייה, אמנון יוסף. לדבריו, מערכת צבע אדום לא מותקנת בעיר כרגע ואין בה צורך. התושבים, אומרים בעירייה, לא הביעו חשש עקב האיום הפוטנציאלי.

השב"כ מזהיר

יובל דיסקין, ארכיון (צילום: חדשות)
ראש השב"כ יובל דיסקין | צילום: חדשות

"חמאס שיפר את יכולת הירי תלול המסלול לרקטות קסאם, ועתה יכולות הרקטות להגיע לאשדוד, לקריית גת ולפאתי באר שבע", הזהיר היום ראש השב"כ יובל דיסקין בישיבת הממשלה.

דיסקין ציין כי הדרג המדיני של חמאס חושש מעימות עם ישראל, עימות שבו יאבדו הפלסטינים נכסים. הוא אף סבור שחמאס מעוניין בהמשך הרגיעה, אך בתנאים שלו, שהם הסרת המצור, הפסקת הירי ופתיחת המעברים.

במהלך שעות היום המשיכו הפלסטינים לירות רקטות לעבר ישראל. לא היו נפגעים.