אחד מסמלי המחאה החברתית של קיץ 2011, יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי משתתף כעת בדיון ועדת טרכטנברג, הוועדה שמינה ראש הממשלה נתניהו לבחינת יוקר המחיה בישראל. את הדיון העברנו בשידור חי באתר.

בפתח דבריו אמר: "אני לא באתי לפה לא עם תשובות, פתרונות או ניירות עמדה, אלא עם חזון וציפיות. לא באנו לכאן לנהל משא ומתן או או בקשה להטבות. הציפייה שלנו מהוועדה היא להרגיש את התקווה הזאת שצמחה בעם ישראל". הוא הוסיף: "הדרישה היא פשוטה, תנו לנו לחיות בארץ הזו. לוועדה יש מנדט לשנות. האנשים בארץ רוצים תקווה, ואנשים בארץ סומכים עליכם שתביאו לשינוי. הוועדה צריכה להעז, לחלום ולהביא לנו פתרונות אמיתיים. אני נותן בכם אמון שתביאו הפתרונות האלו".

שמולי מזוהה כמי שהוביל את המחאה לצד דפני ליף ואנשיה, אך גם כמי שהיווה להם אופוזיציה. מנהיג הסטודנטים החליט כן לדון בנושא עם ועדת טרכטנברג, בעוד ליף לא מכירה בה. לאחר הפגנת הענק במוצאי שבת פירק שמולי את אוהלי הסטודנטים בשדרות רוטשילד בתל אביב, בעוד היום הודיעה ליף: האוהלים שלנו לא יפורקו.

במסיבת עיתונאים שנערכה הבוקר בגן הוורדים בירושלים השתתפו דפני ליף, פרופ' אביה ספיבק, סתיו שפיר, פרופ' יוסי זעירא, יונתן לוי ופרופ' לאה אחדות. ליף אמרה: "לא נסכים לשום הצעה שמסכמת העברת כסף מכיס אחד לכיס אחר", ציינה. "תקציב חברתי הוא לא שאלה של יכולת, אלא שאלה של רצון. אפשר וצריך לעשות את זה וזה עניין של החלטה".

"אלף שולחנות עגולים יוקמו ברחבי הארץ בהם נערוך את הדיונים על המצב החדש", אמר רגב קונטס, מיוזמי מחאת האוהלים. "אזרחי ישראל נבראים מחדש כאנשים שדואגים לגורלם. תלמידי ישראל למדו דווקא בחופש הגדול את השיעור החשוב בחייהם. ולא פחות חשוב מכך הם נוכחו בעוצמה האדירה שטמונה במחאה אדירה ולא אלימה". קונטס סיים את דבריו בפניה לראש הממשלה ולכנסת ישראל בהבטחה לכך ש"המחאה הזו רק מתחילה".

לאתר הוועדה לשינוי חברתי כלכלי

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק