הרב המבוקש אליאור חן
ה"רב" אליאור חן. כוכב גדול בלונדון | צילום: חדשות 2

אליאור חן, מי שחשוד שהנהיג את "כת הסדיסטים" וגרם להתעללות חמורה בילדים, זוכה לתמיכה מפתיעה מעבר לים: חרדים בלונדון ארגנו כנס תמיכה ב"רב" שנמלט לברזיל מאימת החוק בישראל, כך מדווח היום לראשונה אתר "חרדים".

"מבחינתנו, הרב אליאור חן הוא צדיק וחף מפשע", כך אמר הבוקר טוביה, מראשי 'ועד הפעולה נגד עלילת הדם' הפועל בלונדון, שאחראי על "מסיבת פדיון השבויים" לחן - כפי שנקרא האירוע שנערך בשבוע שעבר. טוביה הסביר הבוקר כי לדעתו "אין ספק שהממשלה והמשטרה הציוניים בישראל רודפים את הרב אליאור חן רק בגלל שהוא אדם קדוש שאין לעמוד בפניו".

'ועד הפעולה נגד עלילת הדם' הלונדוני אינו ארגון קיקיוני, המתהדר בדיבורים בלבד. בשבוע שעבר נערכה באחת השכונות החרדיות בעיר מגבית חירום עבור חן ומשפחתו, בה השתתפו מעל מאה חרדים. במהלך המגבית דיברו רבנים בשונים שבחו של חן, ואמרו כי "ידוע לנו בבירור שהוא לא חטא ולא פשע".

מודעה שפורסמה בלונדון בעד אליאור חן -
המודעות הקוראות לתמיכה באליאור חן | צילום: אתר "חרדים"

באחת המודעות שפירסם הוועד נכתב: "האב בבית סוהר, האמא אינה בריאה, הילדים אבודים, ואנו יכולים לשבת בחיבוק ידיים?". שמו של אליאור חן, הכלוא בברזיל, לא הופיע במודעה ולא במקרה. טוביה מסביר, "אם היינו מפרסמים את השם במודעה, היו יוצאים נגדינו כל הציונים שבלונדון, וכל החרדים ה'מתונים'. לכן נמנענו מפרסום שמו, כי אנו לא מעוניינים לעורר התנגדות".

טוביה הוסיף: "אנו עושים פעילות שקטה ויעילה מול השלטונות בברזיל, ופרסום או מהומה ציבורית יכולים לשבש אותה".

במודעה נוספת שפורסמה, ועליה חתומים כמה מרבני לונדון, נאמר כי העלילו על הרב עלילות שווא, ומשפחתו עומדת בסכנת התמוטטות.

"חרצו את דינו"

אמא מתעללת מירושלים
בת זוגו לשעבר של חן הנאשמת בהתעללות בילדים | צילום: חדשות 2

הפעילות בלונדון אינה הסנונית הראשונה של תמיכה חרדית בחן. עורך הדין החרדי מרדכי ציבין, המייצג את אליאור חן בחו"ל, מסביר מדוע החליט לקחת את התיק: "אליאור חן זכאי. זאת מן הסיבה הפשוטה שהוא מעולם לא הורשע בשום פשע, הוא מעולם לא נשפט על שום פשע, לא נעצר ולא נחקר", אומר ציבין.

"עלעול בדפי העיתונים מגלה דמות של מפלצת מסוכנת, של רוצח ילדים שפל, של מטורף וחולה גדלות, זאת עוד בטרם הצליח חן לפצות את פיו", טוען ציבין. "לאורך כל התנהלות הפרשה לא נשמע בעניינו של חן אפילו קול אחד המטיל ספק, המפקפק, הקורא את הקריאה המתבקשת, שלא לחרוץ דין לפני משפט".

אליאור חן, בעבר תושב בית"ר עילית, הנהיג קבוצה שחבריה נאשמים בהתעללות חמורה במיוחד בילדים. הפרשה נחשפה בתחילת שנת 2008, וחן נמלט עם משפחתו לקנדה ומשם עבר לברזיל. לאחר מצוד הוא נעצר ובית משפט במדינה קבע כי יש להסגירו לישראל. עם זאת, פרקליטיו מנסים לעכב את ביצוע ההסגרה.

עוד באותו הנושא:

ברזיל דנה בהסגרת אליאור חן לארץ

אליאור חן יוסגר לישראל

זוגתו של אליאור חן הפלילה אותו