בזמן שכל מהדורות החדשות עוסקות בהרחבה בביקור ההיסטורי של הנשיא האמריקני ברק אובמה בארץ, עם ישראל ברובו חושב על משהו אחר לגמרי: ניקיונות, בישולים וקניות לקראת הפסח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שיר מכפר הרא"ה מחנה את העגלה. היא ואלינור מתגייסות להבריק את הבית של אמא. "היא עובדת קשה וכל הזמן אנחנו נופלים עליה, אז ככה טיפה לעזור ולהקל לפני החג העמוס", מספרת אלינור ישראלי.

אבל כשמנקים אצל אמא, צריך לדאוג גם לא להסתבך: "אסור לי לגעת בארונות הבגדים, וגם למצעים יש קיפול מיוחד". וכמו תמיד, בזמן שהבנות מנקות, הגברים הם אלה שכובשים את הסופר ברמת-גן. מתודרכים היטב ומצוידים ברשימה הם יוצאים למלא עגלות. "אני מחזיק רשימה שהמפקד נתן לי בבית", אומר מיכאל מרמת-גן. "אני חייב לקנות את זה, לא יעזור. אני לא אגמור היום".

ניקיונות לפסח (צילום: חדשות 2)
הנשים מנקות, הגברים בקניות | צילום: חדשות 2

"הכל אני מכינה לבד"

אבל מלבד קניות המצרכים בסופר, צריך גם לקנות מתנות כמובן. "חמתי, גיסי, גיסתי, ההורים שלי - לכולם אני קונה מתנות", סיפרה יפעת מחולון, שצופה כי תוציא 700-800 שקלים רק על מתנות. ומה היא מצפה לקבל? "האמת, אני לא מצפה לקבל כלום חוץ מאוכל טוב בערב חג".

הנשים מנקות, הגברים בקניות (צילום: חדשות 2)
הנשים מנקות, הגברים בקניות | צילום: חדשות 2

אז אם כבר מדברים על אוכל טוב, הכירו את רחל פלומבו, מרמת גן, שמכינה לבדה סעודה ל-25 בני אדם. "הכל לבד אני מכינה", היא מספרת, "הכי נוח לי לבד". ומה בתפריט? "צלי טלה, דגים, עופות ממולאים, ארטישוק ממולא".

אז עם על כמה שקשה ועמוס ויקר, יש כבר ריח של פסח באוויר, שגורם לנו להתרגש גם מהפרטים הקטנים.