הוריו של סגן הדר גולדין ז"ל החליטו ביום שבת לנקוט עמדה נחרצת. הם הפסיקו את השבת, יצאו לפני העיתונאים ואמרו ש"לא יוצאים מעזה בלי הדר". רק מספר שעות לאחר מכן הגיעו נציגי צה"ל לביתם ובישרו להם את הנורא מכל. בריאיון לחדשות 2 הם סיפרו היום (ב') על תחושותיהם וביקשו לפגוש את סגן איתן שרץ לתוך המנהרה בניסיון למצוא את הדר.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כשנציגי צה"ל הודיעו על כוונתם להגיע לבית המשפחה האם לאה (חדווה) גולדין כבר הבינה את משמעות הדבר. "ידענו כשהם הודיעו לנו שהם מגיעים שהדר לא בין החיים", אמרה. "קיבלנו מידע מכל הגורמים, הרפואיים וההלכתיים, וקיבלנו את ההחלטה לקבור אותו ולשבת שבעה". עוד סיפרה האם כי כשהרב הצבאי הראשי בישר להם על כך כי הדר הוכרז כחלל צה"ל "הוא בכה ביחד איתנו".

הכוחות הפועלים בעזה ממשיכים גם כעת לחפש סימנים וממצאים בשטח, שיעידו באופן הברור ביותר על מה שקרה. אך ייתכן שהידיעה כי הדר אכן נהרג לא הייתה מגיעה ללא פעולתו של סגן איתן, שנכנס עם צוותו לתוך המנהרה אליה נחטף, תחת אש ובניגוד לנהלים.

הדר גולדין ז"ל (צילום: חדשות)
הדר גולדין ז"ל | צילום: חדשות

"מעשה אמיץ שהיה עלול לעלות לו בחייו"

"המעשה שעשה אמיץ בכל הקשר והיה עלול לעלות לו בחייו, הוא רץ עמוק מאד בניגוד לנהלים, והוא ידע בוודאות מה מחכה לו שם", ציין האב שמחה. "הוא לא חיפש ממצאים, הוא חיפש את הדר". האב הביע את רצונו לפגוש את סגן איתן ולהודות לו על מה שעשה: "אני בטוח שהוא יבוא ונדבר איתו, יש לנו הרבה מה להגיד לו".

חדווה ושמחה, כפי שהעידו על בנם, מסרבים להיכנע לצער. "בערב של הלוויית הנערים החטופים הדר וארוסתו התקשרו אלינו והדר אמר: 'החלטנו לשמח אתכם ולהתארס, לא יכול להיות שנשקע בעצב הזה'".

האם סיפרה גם על הקשר בין הדר לקרוב משפחתו שר הביטחון משה (בוגי) יעלון שליווה את המשפחה בימיה הקשים. "אנחנו משפחה קרובה, בוגי כואב מאוד, רואים עליו", ציינה לאה גולדין. על השיחה עם ראש הממשלה באותו ערב קשה סיפרה: "זו הייתה שיחה מרגשת. הוא דיבר מהלב כאח שכול. צור, אחיו התאום של הדר, פשוט בכה והם דיברו. אני חושבת שהוא עזר לצור".