אתר האסון (צילום: מועצה אזורית שומרון)
אתר האסון | צילום: מועצה אזורית שומרון

תאונת עבודה קטלנית: ארכיאולוג בן 46 נהרג בצהריים (ה') בעת שסלעים הידרדרו אל פתח מערה באתר ארכיאולוגי שבו עבד בין שבי שומרון לחומש. צוותי רפואה שהגיעו למקום ניסו לחלצו וביצעו בו פעולות החייאה, אך ללא הועיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש הבוקר סמוך לשעה 11:00, אז התקבל דיווח במוקדי ההצלה על התמוטטות מערה. למקום הגיעו צוותי מגן דוד אדום וכוחות רפואה של צה"ל. מתחקיר ראשוני עולה כי הארכיאולוג ביצע חפירות במקום יחד עם עובדים פלסטינים. במהלך העבודות, בעת שעמד בפתח המערה, החלו סלעים להידרדר לעברו. הוא נלכד תחתם - ונהרג.

יניב שער, פרמדיק מד"א שהגיע לאתר, סיפר כי האיש "נלכד מתחת לסלעים שהידרדרו מצלע ההר. אזרחים שהיו במקום הצליחו להזיז חלק מהם והחלו לבצע בו פעולות החייאה.

הזירה, היום (צילום: מועצה אזורית שומרון)
זירת האסון | צילום: מועצה אזורית שומרון

"בסיוע כוח רפואה צבאי שהגיע למקום, ביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות כשפלג גופו התחתון עדיין לכוד". אסף אברס, קצין כבאות יהודה ושומרון, מסר בשיחה עם חדשות 2 Online כי תחילה הוגדר מצבו של האיש אנוש אך לבסוף נאלצו צוותי הרפואה לקבוע את מותו.

גרשון מסיקה, ראש המועצה האזורית שומרון, הגיע למקום ואמר כי "במסגרת פריצת כביש חדש התגלתה מערה חדשה. על פי הנוהל, במקרה הזה שלח קצין מטה ארכיאולוגיה באת נציגיו לחקור את המערכה וללמוד אותה וכך אירעא האסון. אנו מצטערים על אובדן הארכיאולוג הבכיר שעמד בחזית המחקר הארכיאולוגי בשומרון".

בהכנת הידיעה השתתף מתן חצרוני.