בית חב"ד בתאילנד. שומרים על שגרה (צילום: בית חב"ד תאילנד)
בית חב"ד בתאילנד | צילום: בית חב"ד תאילנד

סדרי הפסח ההמוניים של חב"ד, בהם לוקחים חלק אלפי מטיילים במזרח הרחוק ובדרום אמריקה הם כבר חלק אינטגראלי מחג הפסח. אבל מעתה, אותם סדרי פסח יתקיימו גם בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סדרים קהילתיים כאלו יתקיימו ביותר מ-100 מוקדים ברחבי הארץ, כשקהל היעד שלהם הוא לא נזקקים, עולים חדשים, קשישים או משפחות חד הוריות שהיו המשתתפים העיקריים בסדרי הפסח של השנים הקודמות שארגנו צעירי חב"ד בישראל, (ועבורם כמובן ממשיכים להתקיים סדרי פסח) אלא גם משפחות וזוגות של ישראלים צעירים ומבוססים מיישובים כמו עומר, תל אביב, באר שבע או אשקלון שפשוט בחרו לערוך את סדר הפסח באווירה המיוחדת של חב"ד.

"בשנה שחלפה היו לנו לא מעט זוגות בני 35-40 עם שניים ושלושה ילדים, שבחרו לוותר על הארוחה המשפחתית המצומצמת, והעדיפו לחוות את סדר הפסח שאנחנו מציעים, בו יש המון תוכן ושמחה", אומר שליח חב"ד באשקלון, הרב מנדי גורליק. "במוצהר, ערכנו סדר של לא יותר מ-150 אנשים, כדי שנוכל לתת מספיק תשומת לב לכל אחד ואחת".

גם הרב שניאור קורץ, שליח חב"ד במיתר מארגן ביישוב הקטן והמבוסס סדר פסח קהילתי. "עבור המון אנשים ליל הסדר מהווה נקודת לחץ גדולה. השבוע קראתי כי ב-60% מהמקרים ליל הסדר מסתיים באיזו מריבה עם מישהו מבני המשפחה. לכן רבים מעדיפים לבוא אלינו. יושבים כל המשפחות ביחד, אוכלים,שרים, הרגשה של חג ועוצמתית באוויר, והכל, בלי כל הלחץ והעצבים", הוא מאבחן בחיוך.

"סדרי הפסח של חב"ד מזמינים את הקהל הישראלי לחגוג את ליל הסדר בצורה ידידותית, נוחה ושמחה במיוחד", מסכם הרב יוסף יצחק אהרונוב, יו"ר צעירי חב"ד. "אצלנו אין חלוקה לרשע, חכם, תם או שאינו יודע לשאול. כולם שווים ומוזמנים לקחת חלק בסדרים שהכניסה אליהם כרוכה בהשתתפות סמלית בלבד, ומבטחים חוויה לכל המשפחה".