אמש הלך לעולמו העיתונאי והסופר אמנון דנקנר. כבר לפני 5 שנים, בכתבה שנערכה לרגל עזיבתו את תפקיד עורך העיתון "מעריב" סיפר דנקנר לכתב שי גל בתכנית אולפן שישי על מותו שלו. "אין אדם יודע יום פקודתו ומה יקרה", אמר הסופר והעיתונאי אז כשהוא נזכר במותו של חברו טומי לפיד, "אם באיזו אירוניה נוראה הגורל יטול את חייך זה יהיה נחמד למות ביחד עם טומי. הוא באמת החבר הכי טוב שהיה לי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכתבה שצולמה בספטמבר 2008, עם המעבר של דנקנר מהעיתונות לעולם הספרות, דיבר על התחושות אל מול גסיסתו של לפיד האב: "כשחבר קרוב שלך, אתה בא אליו לבית החולים ורואה אותו גוסס זה מכניס בך לא עצב עליו אבל גם פחד על עצמך".

אתמול נפגש העיתונאי והסופר עם הפחד. הוא לקה בהתקף לב בפתאומיות ומת. אמנון דנקנר כתב במרוצת השנים במגוון עיתונים ישראליים, ביניהם העיתונים "דבר", "חדשות", "הארץ" ו"מעריב", אותו גם ערך במשך חמש שנים, עד שנת 2007. כשעזב את מעריב אפילו לא לקח הפסקה.

"ירדתי למכונית עם הארגזים, נסעתי הביתה בלילה שכבתי במיטה וקראתי ספר ובשש בבוקר קמתי והתחלתי לכתוב את הספר", סיפר אז בראיון על המעבר לכתיבה כסופר. "כשאתה מקפל את הקוצים, אוסף פנימה את הציפורניים וחוזר לעדינות אז אתה מגלה דברים נהדרים".

החבר הקרוב בן כספית נפרד: "הוא התקשר אליי שעה לפני שמת"

אחד מחבריו הטובים של דנקנר, העיתונאי בן כספית, סיפר היום לרינה מצליח בתוכנית פגוש את העיתונות על השיחה האחרונה שלו עם דנקנר, כשעה לפני שמת. "הוא התקשר אליי, זו היתה השיחה השנייה או השלישית לאותו יום. הוא רצה לוודא שיש בנתב"ג עיתונים של סוף השבוע כי מישהו שיקר לליבו המריא לחו"ל, והוא רצה שיקרא את המאמר שלו על יאיר לפיד", נזכר כספית. בשיחה הספיקו גם לריב וגם לצחוק. ב-22:30 לערך התבשר חברו על מאמצי ההחייאה שנמשכו כשעתיים וחצי.

"זה בלתי נתפס כי אמנון דנקנר לא מתחבר אצלי להבלי העולם הזה של חיים ומוות, הוא נראה כל השנים יותר חזק מהשטויות האלה". כספית מספר כי לא היו סימנים שיכלו לרמז על האובדן המתקרב. "הוא הרגיש טוב, הוא היה במצב רוח טוב, היה מאושר, התענג על החיים".

אך הקשר בין משפחתו של לפיד לדנקנר לא הותר לעולם. "דוד אמנון מת", ספד לדנקנר היום בנו של טומי לפיד, שר האוצר יאיר לפיד. בשנים האחרונות, בכל פעם שחסרונו של אבא שלי הפך לבלתי נסבל, הייתי מצלצל לדוד אמנון, והיינו הולכים לקיים את מועדון הגעגוע שלנו ב'רביבה וסיליה'. שנינו חשבנו שזהו חוסר אחריות משווע מצידו של המנוח לא להיות פה דווקא בימים מסעירים שכאלה ", כתב. אמנון דנקנר יובא מחר למנוחות בבית העלמין ברמת השרון.