"היא הייתה כל השנים אמא מצויינת", מסנגרת אחותה של האם המתעללת מירושלים, שחתמה היום על הסכם טיעון עם הפרקליטות.

כפי שפורסם מוקדם יותר היום, מ' - שהואשמה בהתעללות בילדיה, מסרה למשטרה הודאה ארוכה שיש בה חיזוק משמעותי לתיקי החקירה בפרשת ההתעללות המחרידה. עתה מקווים במשטרה ובפרקליטות כי ההודאה תתרום לפענוח הפרשה ותביא להפללתם של חן ושאר המעורבים בפרשה.

ההפללה של מ' באה בעקבות הסדר הטיעון שחתמה פרקליטות מחוז ירושלים עמה. במסגרת ההסדר הודתה מ' בכתב אישום מתוקן המייחס לה התעללות בילדיה. בניגוד לכתב האישום המקורי שבו הואשמה גם מ' בסדרה של התעללויות מזעזעות ישירות, בכתב האישום המתוקן היא נאשמת רק בכך שלא מנעה מבן זוגה ואנשיו לפגוע באלימות החמורה בילדיה.

אחותה של האם: "עברו עליה דברים מאוד קשים"

ס', אחותה הגדולה של האם הנאשמת בכך שלא מנעה מהאב הרוחני שלה ומאנשיו להכות את ילדיה, מסרבת להאמין להאשמות החמורות נגד אחותה. "הייתה תקופה שניתקתי קשר עם המשפחה, בהצעת הרב הגדול, חן. בעקבות זה לא ידענו מה קורה ומה עובר עליה. אבל עברו עליה דברים מאוד קשים", היא מסבירה. "לצערי בארץ לא היה תקדים בנושא כתות, ואני חושבת עד עכשיו בעצם אף אחד לא יודע מה השפעת כת על בן אדם ומה זה עושה למוח שלו".

הרב אליאור חן (חדשות 2)
אליאור חן | צילום: חדשות 2

לטענת ס', אחותה זקוקה לטיפול פסיכולוגי נרחב, אך היא משוכנעת בחפותה. "אני לא אגיב להאשמות הספציפיות כי מבחינתי היא אישה נהדרת", טוענת האחות. "היא אישה מדהימה עם לב גדול. אישה שגוננה על הילדים שלה, ואין ספק שהשתבש משהו".

ס' מביעה ביטחון כי ברגע שיוסגר הרב חן ארצה ויועמד לדין, תתבהר התמונה המלאה. "האמת תצא לאור. כשאליאור חן יעמוד למשפט ויורשע יצחק מי שיצחק אחרון", אומרת האחות ומסכמת: "אין לי ספק - אחותי היא קורבן. היא קורבן לא פחות מהילדים שלה".

פרשת חן: כת סדיסטית שהתעללה בילדים על מנת "לתקנם"

הפרשת נחשפה במארס בשנה שעברה. מ' הואשמה בכתב האישום המקורי כי טילטלה, כפתה והתעללה בילדיה בני השלוש וארבע. פעולותיה של מ' כל גם של חשודים אחרים, נעשו במסגרת של כת סדיסטית שבראשה עמד בן זוגה, מי שכונה "הרב" אליאור חן. בנה הפעוט אף אושפז בבית חולים שערי צדק במצב של צמח כתוצאה מההתעללות.

על פי החשד, הכת התעללה בילדים על מנת "לרפאם" ממזיקים שונים. הילדים עברו סדרה מזעזעת של התעללויות מחרידות כגון הכאה, האכלה בצואה, שריפת איברים ופעולות מזעזעות אחרות. חן עצמו נמלט עם תחילת החקירה לחו"ל ונמצא בסופו של דבר בברזיל. הליך ההסגרה נגדו עדיין מתנהל גם בימים אלה.