חלק מהסיוע שיועבר לעזה (צילום: kasheef.com)
חלק מהסיוע שיועבר לעזה | צילום: kasheef.com

חודש חלף מאז כינון הפסקת האש שהביאה את מבצע "עמוד ענן" אל סופו, וברצועה - ואף מחוצה לה - ממשיכים בשיקום נזקי הלחימה עם צה"ל. אל מאמצי הסיוע נרתם גם הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, שבאמצעות עמותה - אסף בשלושת השבועות האחרונים כמעט מיליון וחצי שקלים שיועברו לטובת ילדי עזה מכספים שתרמו במגזר הערבי בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בארגון התפארו בכך שמדובר ב"היקף חסר תקדים" של תרומות, שיועבר לרצועה לצורך רכישת תרופות שלהן נזקקים ילדי עזה שנפגעו בימי מבצע "עמוד ענן".

היוזמה החלה באום אל-פחם, שם פעל מרכז התרמה שאליו התנזקו הכספים. בהמשך, הוקם מוקד נוסף גם בנצרת שסביבו חולקו חומרי הסברה שונים והונפו שלטי חוצות, בניסיון לגייס תרומות נוספות.

"הכסף נתרם למשפחות נזקקות, לילדים ולנשים", אמר לחדשות 2 באינטרנט אחד התורמים. "זה נועד להקל על המצב הקשה ששורר בעזה אחרי הלחימה. חשוב שהסיוע הזה יגיע לידי התושבים שסובלים, ולא לממשלת חמאס או גורמים אחרים".

מארגני מבצע ההתרמה סיפרו עם סיומו כי ההיענות הייתה חסרת תקדים והזכירו כי גם לאחר מבצע "עופרת יצוקה" התקיימה התרמה דומה שבה נאספו מאות אלפי שקלים. נוסף על כך, הבהירו שם כי התרומה תעבור לרצועה דרך המעברים בהקדם האפשרי.