זה קרה בתחילת החודש לאחד הקיבוצים המבוססים והוותיקים ביותר, קיבוץ יגור. השקט והפסטורליות נעלמו - החשש חדר עמוק למשק. חבר קיבוץ מיהר להעלות לרשת סרטון שמתריע - עופר כרמי פדופיל מורשע השתחרר מהכלא וחזר לשבילי הקיבוץ.

כבר בתחילת שנות ה-90 תקף כרמי על פי החשד כמה קטינות ברחבי הקיבוץ. עכשיו אותן הקטינות הן כבר אימהות לילדים, ומאוד מודאגות. "זה שהוא נמצא אומר שאני נמצא איתן כל הזמן", מספר אב מודאג בעקבות ההודעה.

צעירה שהתלוננה נגד עפר כרמי מספרת: "אני אמרתי את זה כל הזמן. המקרה הבא יקרה, באמת. עם כל הכאב והצער שבדבר, וזה רק עניין של זמן ו... זהו, ברגע שהוא יפסיק לפחד הוא יעשה. זו בכלל לא שאלה, אני גם אמרתי את זה בפעם הקודמת, לפני שהגשנו את התלונה שזה יקרה - ועובדה שזה קרה".

נשלל מכרמי מעמד החבר

בקיבוץ ידעו שכרמי מסוכן - אבל לא מיהרו להתריע. ב-2007 הוא הורשע בביצוע עבירות מין וניסיון אונס של ילדה בת 5 ממרכז הארץ. הוא נידון ל-6 שנות מאסר שכרגע הסתיימו. בקיבוץ יגור מיהרו לשלול מכרמי את מעמד החבר, אבל אין כל אפשרות למנוע להתגורר בבית הוריו בקיבוץ, קרוב מאוד לבנות שהתלוננו נגדו בעבר.

"במשך שלוש שנים ניסינו למנוע את חזרתו לתוך יגור. עופר בפיקוח יומיומי, שעתי והוא לא מסתובב בקיבוץ", מנסה להרגיע מזכירת הקיבוץ, יעל ס"ט-רשף. אך למרות זאת טוענת צעירה שהתלוננה נגדו: "הוא יוצא מהבית, אבל אין לו חוק שאסור לצאת מהבית, הלוואי והיה. אבל הנה עובדה שלפני כמה ימים הוא הלך לאח שלו והוא לא אמר לאף אחד, אתה לא יודע כמה פעמים הוא יוצא באמת בלי להודיע".

חברות קיבוץ פנו ליועמ"ש

ההורים המתגוררים באזור שלא ממש נרגעו, קיבלו מכתב ממערכת החינוך בו נכתב: "חובתנו לספק תחושת ביטחון ולהימנע ככל הניתן מהחדרת פחדים וחרדות שאינם מובנים ואינם מוחשיים לילדים". בנוסף מתברר שבזמן שהקיבוץ מציע מאות אלפי שקלים כדי שכרמי יעזוב, הסכנה רק גוברת - כרמי לא מקבל מזה כחודש כל טיפול - רפואי או נפשי.

בימים אלו פנו כמה מחברות הקיבוץ ליועץ המשפטי לממשלה, בבקשה לפתוח מחדש את תיקי החקירה מהעבר נגד עופר כרמי. מדובר בתיקי החקירה שנסגרו בטענה להתיישנות. לטענת הנשים, הן לא התלוננו במועד בגלל לחצים שונים שהופעלו עליהן, ולמרות זאת עדיין הן טוענות כי לא תמה תקופת ההתיישנות. עוד הן מסבירות כי יש מקום להעמיד אותו לדין על תקיפות מינית נוספות שביצע. בחודש הבא צפוי היועץ המשפטי לממשלה להגיב לבקשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק