חמישה חודשים אחרי שנפצעה באורח קשה, ניצלה מניסיון רצח ואיבדה את חברתה שנדקרה למוות, חזרה אתמול מדריכת הטיולים קיי ווילסון להדריך מטיילים באותו המקום שבו חוותה את הזוועה. על פי הפרסומים הבוקר בעיתונים הארץ ומעריב, החליטה ווילסון לכלול בהדרכה גם את סיפורה האישי.

"כאן, ליד האבן, קריסטין מתה במקומי", אמרה אתמול ווילסון למטיילים בחורשת "חרבת חנות" בהרי ירושלים, תוך כדי שהיא מצביעה על הסלע ההררי שבו איבדה את חברתה קריסטין לוקן ז"ל. ווילסון יודעת כי היא נמצאת שם היום רק בזכות שהעמידה פני מתה.

"לפני פענוח הרצח המקום נקרא היער השחור. היום, כשהרצח פוענח, אני קוראת לזה היער היפה", היא מספרת לקבוצת המטיילים ומוסיפה: "לא אתן לטרור לנצח אותי".

"המתנתי ל'אללה הוא אכבר'"

ווילסון ממשיכה לשחזר: "עצרנו כדי להסתכל על המצפה, סמוך לשכונת ארזים גדולה, ואז ניגשו אלינו שני אנשים ושאלו אם יש לנו מים". היא פותחת בהליכה מהירה ונעצרת ליד מקום נוסף. "כאן אחרי התקיפה הם גררו אותנו לסלע סמוך ענק והעמידו אותנו אחת ליד השנייה", היא מדגימה.

מדריכת הטיולים סוזן קיי ווילסון (צילום: חדשות 2)
קיי סוזן ווילסון, בבית החולים | צילום: חדשות 2

"שמעתי את הצרחות של קריסטין. הרגשתי שדקרו אותה בגב, למרות שהעיניים שלי היו מכוסות, וחיכיתי לשמוע את קריאת ה'אללה הוא אכבר', אבל לא שמעתי", היא נזכרת.

בהמשך, מובילה ווילסון את המטיילים לשביל הקיסר, בדרך לסופו של המסלול. "כשראיתי את השביל הרגשתי את ההרגשה הכי טובה בעולם", היא אומרת. "אמרתי לעצמי שאוכל למות כאן בשקט, אבל הרגשתי שיש לי עוד כוחות, אז המשכתי", היא מוסיפה וטוענת: "אני לא מרגישה גיבורה. אני פשוט מרגישה שניצלתי בנס, בעוד שקריסטין שילמה בחייה על אהבתה לארץ הזאת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק