נעדרו מהפגישה. זאביק עציון ז"ל
"איבדנו חבר יקר". עציון | צילום:

הותר לפרסום: זאביק עציון, הרבש"צ (רכז ביטחון שוטף צה"לי) של קיבוץ נירים, נהרג היום (ג') מפגיעת פצצת המרגמה במועצה האזורית אשכול, זמן קצר לפני כניסתה לתוקף של הפסקת האש הנוכחית. גם סגנו, שחר מלמד שנפגע גם הוא מהירי, מת מפצעיו הלילה בבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עציון, בן 55, היה נשוי לנאווה ואב למעיין, גיל, עומר, טל ונטע. בנם של בתיה ומשה ואח גדול לסמדר. הוא שימש במשך שנים רבות כרכז הביטחון השוטף של קיבוץ נירים. "הוא שמר על התושבים באהבה, בדאגה ובמסירות רבה", סיפרו בקיבוץ.

בנוסף, התנדב עציון במד"א יותר מ-30 שנה ושימש כנהג אמבלונס בקיבוץ. הוא היה פעיל מאוד חברתית ותרבותית בקהילה. "כל מה שעשה, עשה תמיד עם חיוך גדול על השפתיים וטוב לב שופע", סיפרו מכריו.

שבעה נפגעים מהירי

אדם נוסף נפצע קשה, אחר בינוני ושלושה קל בתקרית. לוני לוקסנבורג, פרמדיק מד"א שצוותו היה מהראשונים להגיע לאירוע, סיפר: "עם ההגעה לשטח, זיהינו גבר במצב אנוש עם פגיעות רסיסים רבות בכל חלקי גופו. ניסינו לבצע בו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות תחת אש כבדה וירי פצמ"רים, אולם נאלצנו לקבוע את מותו".  

צוות החירום של קיבוץ נירים הודיע כי כתוצאה מהמטח "נפגעו ארבעה מחברי נירים ושני עובדי חברה קבלנית שעסקו בתיקון תקלת חשמל שהייתה ביישוב כתוצאה מפגיעת פצצת מרגמה בשעה מוקדמת יותר. כולם שהו שם מתוקף תפקידם ולא הספיקו להגיע למרחב המוגן. זהו יום קשה מאוד לקיבוץ נירים".  

כל הפצועים נפגעו מרסיסי פצצת המרגמה בכל חלקי גופם. לאחר טיפול ראשוני במקום, פונו הפצועים באמצעות המסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע.