האם ילד בן 10 שטייל ביום שבת האחרון בחרמון הצליח לתעד עב"מ? זה מה שמנסים לברר בימים האחרונים גם בני משפחתו וגם גורמים בצה"ל. בינתיים - התשובה לא ברורה.

אור בוחבוט בן ה-10 מהיישוב שמשית שבעמק יזרעאל נסע בשבת האחרונה עם בני משפחתו לחרמון לגלוש בשלג, ליהנות מהנוף הנשקף מהרכבל העליון, אבל במהלך שהותו במקום הוא הסתכל מעלה - וייתכן שגילה שיש מישהו שמשקיף עליו. הוא פתח את מצלמת הסלולר והחל לתעד עצם בלתי מזוהה, חג בגובה של 2 קילומטר מהקרקע, זוהר ונע באיטיות ממקום למקום.

הוא לא מיהר לשתף את בני משפחתו, אבל כשחזרו הביתה הראה להם את התמונות. כל בני המשפחה ניסו לפענח את תצלומי האוויר - ללא הצלחה. בינתיים אור דאג לעדכן עשרות מחבריו בבית הספר היסודי "רעים" בעובדה שהצליח לתעד עב"ם, ואף אחד מהילדים למרבה הפלא, לא הטיל ספק בדבריו. "הם היו מופתעים, היו בשוק, ובהמשך חלק גם פחדו כי עכשיו גם מתברר שיש חייזרים", הוא מספר.

"אני מאמין בחייזרים"

ורגע לפני הקריאה המדעית שעלולה לשנות את כל מה שאנו יודעים על היקום, יש מי שבודק חלופות אחרות ומצנן את ההתלהבות. "ייתכן שמדובר בהשתקפות של השמש מעצם זר. בכל קרה מדובר בעצם שכנראה הגיע מכדור הארץ ולא ממקום אחר", קבע ד"ר יגאל פתאל ממצפה הכוכבים בגבעתיים.

דקות ארוכות אחרי שהעב"ם נצפה לראשונה הוא המשיך לנוע בשמי החרמון עד שנעלם. בצה"ל ניסו היום לבדוק מה בדיוק אירע בחרמון - בינתיים ללא הצלחה. המבקרים בחרמון אמרו בגיחוך כי ההנהלה תבדוק כיצד האורחים הלא קרואים דילגו על הקופות ולא שילמו על הכניסה.

אור מבחינתו חזר הביתה עם המצלמה ביד וכבר מחכה לביקור הבא: "אני מאמין בחייזרים, לדעתי אלו שהגיעו היו מהחייזרים הטובים ולא הרעים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

>> בסין בונים מלון ב- 15 יום