שלט הענק שהושחת בכניסה לעיר (צילום: קבוצת רוטר ניק ירושלים)
שלט הענק שהושחת בכניסה לעיר | צילום: קבוצת רוטר ניק ירושלים

שבועיים בלבד לפתיחת משחקי המכביה ה-19 בירושלים, מתברר שלא כולם בבירה מקדמים בברכה את תחרות הספורט בה נוטלים חלק ספורטאים יהודים מרחבי העולם. שלטים של ספורטאיות שייקחו חלק במכביה הושחתו בכניסה לירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לקראת פתיחת המשחקים יצאה המכביה בקמפיין, שבו נקראים תושבי ירושלים לקדם בברכה את הספורטאים והספורטאיות הצעירים. הבוקר גילו תושבים כי כמעט לכל אורך הכניסה לעיר, כל צילום של אישה הושחת.

רוב הכרזות שנתלו נקרעו, ושלט ענק שהוצב על בניין בכניסה לעיר רוסס בצבע שחור. "ביום שישי האחרון נסעתי בכביש 9 וראיתי שכמעט כל השלטים שם הושחתו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אבי, עד ראייה. "מדובר על בין תשעה לעשרה שלטים עליהם הופיעו דמויות נשים".

טל, עדת ראייה נוספת, מספרת כי שלט גדול שהושחת סמוך לכניסה לעיר מוחלף בשעה זו. "באופן לא מפתיע, בצילומי הגברים למכביה הם לא נגעו", היא אומרת.

תמונת האישה נקרעה מהשלט. ירושלים (צילום: קבוצת רוטר ניק ירושלים)
תמונת האישה נקרעה מהשלט. ירושלים | צילום: קבוצת רוטר ניק ירושלים

טקס הפתיחה של המכביה 2013 יתקיים ב-18 ביולי באצטדיון טדי בירושלים. מארגני האירוע טוענים כי המכביה ה-19 צפויה להיות הגדולה ביותר אי פעם, וישתתפו בה כ-9,000 ספורטאים שייצגו 72 מדינות. הטקס ייערך בנוכחות נשיא המדינה שמעון פרס וראש הממשלה בנימין נתניהו.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "עיריית ירושלים מגנה כל תופעה של ונדליזם והשחתה של מודעות הנושאות תמונות נשים. העירייה כבר פנתה למשטרה בעקבות מקרים דומים במטרה להגביר את האכיפה כנגד הוונדליזם. השלטים שהושחתו הוחלפו מיידית וכן מוחלפת הכרזה הגדולה שהושחתה בכניסה לעיר. יש לציין כי בקדנציה הנוכחית חלה מהפכה בתחום הנשים בירושלים וכי מעבר לחזרתן לעמדות מפתח חשובות בהנהלת העיר, תמונות נשים מפורסמות בפרסומיה הרשמיים של העירייה בשלטי החוצות, לכל אורך הקדנציה".

מהנהלת המכביה נמסר בתגובה: "מאות אלפי אנשים כבר התחברו למכביה. מאות ספורטאים עושים את דרכם ממש בימים אלה לןישראל. המכביה וכל מארגניה ימשיכו להתכונן לרגע מרגש זה והשלט יוחלף בקרוב".