בא לביקור: לוויתן באורך של כ-15 מטרים נצפה הבוקר בחופי הרצליה, שוחה במרחק של כקילומטר מחוף הים. במרכז לחקר והצלה ימיים (חמל"י)שעקבו אחר הלוויתן שוחה עד לחופי יפו מציינים כי מדובר במאורע חריג ונדיר. תחילה חשבו החוקרים שמדובר בלוויתן מסוג ראשתן, אלא שכעת מתברר  כי מדובר בזן אחר של היונק הימי - מסוג נדיר ביותר.

אנשים שהפליגו הבוקר ביאכטה של מועדון היאכטות שיא גל נדהמו לראות את היונק הימי שוחה לידם, ומהר דיווחו על כך ליאכטה אחרת שערכה לא הרחק משם סקר דולפינים עם חמל"י. "בזמן שחיפשנו דולפינים, קיבלנו שיחת טלפון מיאכטה אחרת שהייתה מערבית לגעש במרחק קילומטר וחצי מהחוף ועל ידה היה לוויתן", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ד"ר אביעד שיינין, יו"ר חמל"י.

ד"ר שיינין וחברי הצוות שהיו עימו התקדמו במהירות לכיוון ממנו נצפה הלוויתן. "איך שהגענו זיהיתי כי מדובר בלוויתן ראשתן, מה שכולם מכירים כמובי דיק המפורסם", מספר ד"ר שיינין. הוא ושאר החוקרים עקבו אחר הלווויתן שוחה לכיוון דרום, וליוו אותו עד לחופי יפו.

עוד מספר יו"ר חמל"י כי מדובר בלוויתן בוגר, באורך של בין 12 ל-15 מטרים. לדברי ד"ר שיניין זה חריג לראות יונק ימי מסוג זה שוחה כל כך קרוב לחוף. "זה מחזה נדיר והיה מאוד מרגש לצפות בו", הוא מספר בהתלהבות.