עם ישראל חוגג היום 61 שנות עצמאות וכובש כל חלקה פנויה כדי לעשות על האש כמיטב המסורת. בקרן הקיימת לישראל דיווחו על תפוסה מלאה בחלק מהאתרים. המוני בית ישראל ניצלו את מזג האוויר החמים ויצאו לבלות את יום העצמאות בחיק הטבע. למעלה ממיליון ו-300 של אלף מטיילים גדשו את היערות, הפארקים והחניונים המוסדרים של קרן קימת לישראל במהלך החג.

יערות ופארקים רבים היו בתפוסה מלאה והציבור התבקש לא להגיע אליהם. בצפון, יערות חוף הכרמל ורכס הכרמל התמלאו עד אפס מקום. גם דרכי הנוף אל היערות היו גדושות במטיילים ורוכבי אופנים רבים. גם יער חדרה- התמלא עד אפס מקום, יער אילנות, וכך גם פארק שוני.

למעלה מ- 200 אלף מבקרים הגיעו לאירוע 'קק"ל בנמל' שנערך בצפון נמל ת"א ובו הוצגו תערוכת קופסאות ענק של קק"ל שעוצבו על ידי מיטב אמני ישראל ומבחר קופסאות קק"ל מכל הזמנים.

חגיגות יום העצמאות קק"ל בנמל (צילום: יעל אילן, קק"ל)
נמל ת"א: קופסאות מעוצבות של קק"ל | צילום: יעל אילן, קק"ל

מאות אלפים עשו מנגלים ביערות

400 אלף איש בילו ביערות הצפון: ליערות חוף הכרמל ורכס הכרמל הגיעו עשרות אלפי מטיילים והחניונים התמלאו עד אפס מקום במקום נרשמו עומסי תנועה. חניון עין זיתים ליד צפת הממוקם בין יער ביריה למירון התמלא כבר בשעות הבוקר המוקדמות.

למעלה מ-500 אלף בני אדם בילו ביערות בחניונים ובפארקים באזור המרכז. ביער בן שמן היו כ- 250 אלף מבקרים. כל החניונים המרכזיים ביערות הרי ירושלים התמלאו עד אפס מקום. למעלה מ-200 אלף איש בילו את החג ביערות הדרום.

לא יום אידיאלי למנגל (צילום: חדשות 2)
עושים מנגלים ביערות | צילום: חדשות 2

קק"ל: "הציבור הקפיד לשמור על הניקיון"

שריפות פרצו בפארק בריטניה ובאזור הדרום: בחורשת קק"ל הסמוכה למושב איתן, וביער להב, צוותי כיבוי וצוותי קק"ל השתלטו על האש.

יערני קרן קימת לישראל הופתעו לטובה כאשר הציבור הקפיד לשמור על הניקיון, אסף את שקיות האשפה וריכז אותם במקומות המיועדים לכך. ובשעות אחה"צ החלו יערני קק"ל בסיורים מקיפים בכל היערות והפארקים בכל רחבי הארץ בחיפוש אחר גחלים דולקות ומדורות שהושארו בוערות.

כן יאספו אשפה שעלולה לפגוע בצומח ובבעלי החיים במהלך הלילה. הסיורים יימשכו כל הלילה ומחר בבוקר יתקיים מבצע ניקיון היערות הכללי.