הילה בצלאלי בת ה-20 ממבשרת ציון הובאה אמש למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בהר הרצל, סמוך למקום שבו נהרגה במהלך חזרות לטקס יום העצמאות כתוצאה מהתמוטטות גשר התאורה. מאות חברים ובני משפחה ליוו אותה בדרכה האחרונה. לבקשת המשפחה, מערכת חדשות 2 לא סיקרה את מסע הלוויה. הילה הועלתה לאחר מותה לדרגת סגן.

אמא של הילה, סיגלית בצלאלי, שעובדת במתחם הר הרצל, סיפרה הערב על הרגעים בהם גילתה כי בתה היא שנהרגה באסון. "הגעתי שניות אחרי האירוע. הבנתי שאם הילה לא מטפלת בפצועים, היא הרוגה. אם הילה שלי לא עושה החייאה - אז עושים לה. איך זה יכול להיות?", אמרה.

גם אחיה הצעיר של הילה, צח, היה נסער. "היא הייתה בת 20 בסך הכל, בגלל שאיזה פועל לא סגר בורג, היא קיפחה את חייה", אמר האח. "היא רצתה כל כך להיות חלק מהטקס, ועד שהיא לא התקבלה - היא לא סיפרה לאף אחד. שמעתי בסביבות 16:00 שקרה משהו, בזמן שראיתי סרטים על השואה על איך שמפרידים בין אמא לבת. ואז פתאום היו דפיקות בדלת... אמא שלי נכנסה וסיפרה לי מה קרה. תמיד אומרים 'לי זה לא יקרה' - אז זה קרה, מתוך 300 חיילים דווקא היא".

אין תמונה
הילה בצלאלי, במהלך החזרות לטקס

אחת מחברותיה של בצלאלי אמרה בקול חנוק כי היא מתקשה לעכל את ממדי האסון: "הייתה לנו זכות גדולה להכיר אותה ואני משתתפת בצער המשפחה. זה שובר את הלב ולא נתפס". חייל ששירת עמה אמר ש"קשה להאמין שהיא לא תחזור אלינו".

הילה שירתה בחטיבה של סא"ל אייזנר: "אין לי מילים"

משפחת בצלאלי כתבה הודעה מיוחדת בעמוד הפייסבוק של הילה, בו קראה לחבריה לבוא ולחלוק לה כבוד אחרון. עשרות מחבריה וקרוביה של הקצינה הגיבו לדברים ומסרו ניחומים למשפחה. "צער גדול והלם בלתי נתפס", כתב אחד החברים, ואחרת הוסיפה: "הילה עם החיוך המקסים. בחורה כזאת מוצלחת. מקווה שעכשיו היא נחה בשלווה שם למעלה. למשפחה שלא תדעו עוד צער. יהי זכרה ברוך".

"למה דווקא הילה?" | צילום: חדשות 2

הילה שירתה כקצינת ארגון רפואה בחטיבת בקעת הירדן, אותה חטיבה שעלתה לכותרות בימים האחרונים בעקבות פרשת סא"ל שלום אייזנר, סגן מפקד החטיבה שתועד מכה פעיל שמאל דני, ומקורביה סיפרו כי בין השניים שררה מערכת יחסים קרובה. סא"ל אייזנר אף היה בין המנחמים שהגיעו הערב לבית המשפחה במבשרת ציון, ואמר בכניסה לבית כי "היא הייתה אחת הקצינות היותר מיוחדות שהיו לי בכל השירות. אין לי מילים".

גם ראש הממשלה, הנשיא והרמטכ"ל התייחסו לאסון בו קיפחה הילה את חייה, זאת במהלך הטקסים לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה. השלושה הביעו צער על מותה של הילה, שלחו תנחומים למשפחתה ואיחלו החלמה מהירה לפצועים באירוע בהר הרצל.

ההודעה המצמררת בפייסבוק של הילה
ההודעה המצמררת בפייסבוק של הילה | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

בינתיים, נמשכת חקירת התמוטטות גשר התאורה. המשטרה החליטה להשאיר במעצר ארבעה מתוך שמונת החשודים שעוכבו היום, אנשי חברת "עיצוב במה" האחראית על הקמת מערכת התאורה, והם יובאו מחר בפני שופט לדיון בהארכת מעצרם. הארבעה, ביניהם יועץ הבטיחות, המהנדס ואחראי עיצוב הבמות בטקס, חשודים בגרימת מוות ברשלנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק