"בית המריבה" - גרסת חיפה: בבית מגורים אחד ברחוב הגפן בעיר, נרשמת בימים האחרונים מתיחות בין דיירי הבניין על רקע קישוטו לרגל יום העצמאות. בעוד שמרבית הדיירים היהודים קישטו את הבניין ואת דירותיהם בדגלי ישראל, החליטו שתי משפחות ערביות לתלות דגלי פלסטין. עכשיו חוששים שהוויכוח הזה יגלוש לפסים אלימים.

בימים האחרונים החליט ועד הבית של הבניין לקשט אותו לרגל חגיגות העצמאות. דגלי ישראל נתלו בכניסה לבניין ועל חלונות הדירות. אך שתי משפחות שמתגוררות לצד המשפחות היהודיות, החליטו בצעד מחאתי לתלות דגלי פלסטין בחלונות דירותיהן.

"נדהמנו לגלות שיש מי שדאג לתלות דגלי פלסטין", סיפר אחד מתושבי הבניין לחדשות 2 באינטרנט. "זה צעד פרובוקטיבי, זו התגרות. הם עושים את זה דווקא בתקופה הזאת. אני מקווה שהצעד הזה לא יגרור צעדים קיצוניים מצד שני הצדדים".

תולה הדגלים: פעיל המשט לעזה

מבדיקה של חדשות 2 באינטרנט עולה כי מי שתלו חלק מדגלי פלסטין הם לא אחר מאשר בני משפחת כיאל, שבנם מאג'ד, סטודנט ערבי-ישראלי היה על סיפון המשט שיצא בנובמבר בשנה שעברה מטורקיה לכיוון רצועת עזה, ונעצר בדרך על ידי כוחות חיל הים.

אביו דחה היום את הביקורת. "זו לא התגרות", אמר לחדשות 2 באינטרנט. "אנחנו קנינו את דגלי פלסטין, וככל הידוע לנו מדובר במהלך חוקי. כמו שיש ליהודי את הזכות לתלות את דגלי ישראל, לנו יש את הזכות לתלות את דגלי פלסטין. אם מדברים על דו-קיום בחיפה, אז זה הדו-קיום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק